SPIN

Spektakl „Tango” Teatru FANUM

Aneta Borkowska niedziela, 23 listopada 2014, 19:18 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

fanum caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 27 listopada (czwartek) o godz. 9., 12., 18. do sali Widowiskowej „Podlasie” na spektakl „Tango” Teatru FANUM w ramach cyklu „Czwartkowe spotkania z Teatrem”.

„Tango” Sławomira Mrożka, w reżyserii Huberta Prekurata, to klasyka współczesnej polskiej dramaturgii, jeden z najbardziej znanych polskich scenariuszy na świecie oraz lektura w szkołach ponadgimnazjalnych, obowiązkowy dramat dla studentów filologii polskiej, a także dla każdego czytelnika polskiej literatury. Bardzo ważny tekst, który pod powłoczką arcyśmiesznej komedii absurdu odnosi się do problematyki niepodległej Polski.

Teatr FANUM założony został przez i dla młodych ludzi pasjonujących się teatrem. Powstał w lutym 2008 r. za sprawą programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, który wówczas realizował, grając spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Blackout”, w reżyserii insp. Grzegorza Jacha.

Ideą Teatru FANUM jest skupianie wszystkich, którzy kochają teatr, są wrażliwi na sztukę i drugiego człowieka. To grupa przyjaciół, którzy brną razem przez przeciwności losu realizując się, rozwijając i stawiając przed sobą coraz to nowe cele artystyczne, ale także, a właściwie przede wszystkim, pomagają sobie nawzajem przezwyciężać trudy dnia codziennego. Podstawą działalności i misji Teatru FANUM jest działanie młodych ludzi na rzecz swoich rówieśników w zakresie przeciwdziałania patologiom społecznym, alkoholizmowi, narkomanii i przemocy.

Kolejne spektakle:
– „Kopciuch”, scenariusz autorstwa Janusza Głowackiego – 19 lutego,
– „Mąż i żona”, klasyczna komedia hr. Aleksandra Fredry – 19 marca,
– „Wdowy”, „Audycja” – 23 kwietnia,

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.