SPIN

Spektakl „Papageno. Bajka o zaczarowanym flecie”

Aneta Borkowska środa, 3 grudnia 2014, 00:37 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

poranki_operowe caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 5 grudnia o godz. 10.30 i 12.30 na rodzinne poranki operowe – spektakl Warszawskiej Opery Kameralnej „Papageno. Bajka o zaczarowanym flecie”.

Spektakl przygotowany na podstawie opery „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta w wykonaniu solistów Warszawskiej Opery Kameralnej. Opieka reżyserska: Jitka Stoklasa, opieka scenograficzna: Marlena Skoneczko.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na rodzinne poranki operowe adresowane do dzieci w wieku 3-8 lat i do ich opiekunów. Ośrodek pragnie umożliwić dzieciom kontakt z europejskim i polskim dziedzictwem muzycznym i kanonem europejskiej opery, gdyż jest przekonany, że warto pomóc dzieciom wejść w świat muzyki, aby rozwijać ich wrażliwość i wyobraźnię, aby wspierać ogólny rozwój.

W ramach poranków klasyczne opery przedstawiane są w skróconej formie, w dekoracjach i kostiumach, w znakomitych obsadach śpiewaków i przy akompaniamencie zespołu kameralnego. Spotkanie prowadzi Pan Libretto – narrator, w którego postać wciela się znany aktor Andrzej Ferenc. Spektakle trwają 70-75 minut. W czasie przerwy, we foyer animatorzy bawią się z dziećmi i opiekunami, nawiązując do wybranych elementów spektaklu. Najważniejsze założenia spektakli to: klarowne opowiedzenie historii, zabawa, interakcja i pobudzanie kreatywnych postaw wobec muzyki artystycznej. Forma i treść są zawsze dostosowane do możliwości i oczekiwań dzieci.

W prezencie mikołajkowym pierwszy z poranków – wstęp wolny.

Rezerwacje pod nr. tel. 25 794 31 01 i w siedzibie MOK przy ul. Pułaskiego 6.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.