SPIN

Koncert Formacji Tanecznej MP Dance

Aneta Borkowska wtorek, 9 grudnia 2014, 09:28 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mp_dance_podsumowanie

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 10 grudnia (środa) o godz. 18. do Sali Widowiskowej „Podlasie” na koncert Formacji Tanecznej MP Dance „Podsumowanie artystyczne roku 2014”.

Podczas koncertu, będącego artystycznym podsumowaniem roku 2014, zaprezentowane zostaną najnowsze choreografie w różnych technikach tanecznych. Dzięki wykorzystaniu barwnych kostiumów i rekwizytów połączonych z ciekawą muzyką mali tancerze przeniosą nas w magiczny świat tańca. Zespół wystąpi zarówno w dużych formach tanecznych jak i pokazach najlepszych tancerzy solo i w duetach. Nie zabraknie pokazów układów tanecznych nagrodzonych na przeglądach i turniejach tanecznych, a także kilku fragmentów ze spektaklu „W pustyni i w puszczy”, którego premiera odbyła się w maju 2014 r.

Scenariusz i choreografia: Agnieszka Lipińska.

Formacja Taneczna MP Dance powstała w październiku 2007 roku. Choreografem i kierownikiem artystycznym jest Agnieszka Lipińska. Aktualnie w zespole tańczy około 90 dziewcząt i chłopców w wieku od 5 do 14 lat. Tancerze ćwiczą w trzech grupach wiekowych. Na zajęciach mają możliwość poznania wielu form tańca nowoczesnego i stylizowanego. Stosowanego są różne techniki taneczne – począwszy od podstaw baletu, poprzez jazz oraz modern po disco, hip-hop i funky.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.