SPIN

Koncert Kingi Zdybel i Mariusza Adamczaka

Aneta Borkowska wtorek, 9 grudnia 2014, 09:21 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

adamczak_spin

Miejskie Ośrodek Kultury zaprasza 12 grudnia (piątek) o godz. 18. do Sali Białej na Przeboje na Święta, czyli koncert Kingi Zdybel i Mariusza Adamczaka.

Podczas świątecznego koncertu wystąpią Kinga Zdybel – wokal (finalistka VI edycji Mam Talent) i Mariusz Adamczak – fortepian. Ten zaskakujący duet wykona dla Państwa repertuar obejmujący przeboje Franka Sinatry, muzykę filmową oraz najpiękniejsze świąteczne pieśni i kolędy.

Mariusz Adamczak naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat, a w latach 1991-1998 pracował pod kierunkiem Pani Prof. Gabrieli Weiss w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem. Od 1998 roku swoje umiejętności kształcił na konsultacjach i na kursach mistrzowskich u: Vladimira Ashkenazego, prof. Garego Graffmana, prof. Gabrieli Weiss, prof. Reginy Smendzianki, prof. Lee Kum Singa, prof. Ewy Bukojemskiej, Kevina Kennera i Gerardo Vila. W latach 2004-2009 studiował w klasie prof. Ewy Bukojemskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończył z wyróżnieniem, a w roku 2008 studiował pod kierunkiem prof. Viniciu Moroianu na Uniwersytecie Muzyki w Bukareszcie w Rumunii. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie (1994 r.), V nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Giovanni Pianisti” w Cava de’Tirreni we Włoszech (1995 r.), jest zwycięzcą III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „KONZERTEUM” w Markopoulo Mesogeas w Grecji (1997 r.), zdobywcą I nagrody i GRAND PRIX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie (1998 r.), oraz zdobywcą GRAND PRIX VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Pro-Piano Romania” w Bukareszcie w Rumunii (2002r.). W lipcu 1998 roku otrzymał Stypendium Artystyczne Ministra Kultury i Sztuki.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.