SPIN

Na zakończenie Festiwalu Teatrów Prywatnych koncert Marka Torzewskiego

Aneta Borkowska piątek, 12 grudnia 2014, 11:20 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

marek_torzewski caly

W sobotę (13 grudnia) poznamy laureatów III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja”, który od września gości na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Uroczystą galę wręczenia nagród uświetni koncert Marka Torzewskiego, który przed siedlecką publicznością wystąpi w koncercie zatytułowanym „L’Amore”.

Koncert Marka Torzewskiego zatytułowany „L’Amore” zawiera największe, nieśmiertelne jak ich temat przeboje ze słonecznej Italii, śpiewane w Europie i na świecie już od kilkudziesięciu lat. Po ariach w największych teatrach operowych, hymnie Polski wykonywanym przez popularnego śpiewaka na stadionach i jego autorskim hymnie piłkarskim „Do przodu Polsko” przyszedł czas na hołd złożony… miłości. Włoska muzyka operowa i popularna oraz uczuciowość Włochów są Markowi Torzewskiemu szczególnie bliskie.

Rozmaite gremia wyróżniają go co pewien czas za jego sztukę wokalną, za rozsławianie polskiej kultury w świecie. Dla przykładu: jako pierwszy polski artysta dał recital w Kwaterze Głównej NATO w Shepe, inaugurował też Międzynarodowy Rok Chopinowski w Belgii, gdzie mieszka od lat . Na stadionie Śląskim w Chorzowie jako pierwszy artysta w Polsce wykonał nasz hymn przed meczem Polska – Ukraina. Jego autorska piosenka Do przodu, Polsko została uznana jako hymn reprezentacji Polski w piłce nożnej. Torzewski ujmuje pięknie brzmiącym, ciepłym głosem, swobodą i naturalnością, a śpiewane przez niego utwory w trakcie koncertu wprowadzaję w romantyczny nastrój. Trzy ostatnie płyty Marka Torzewskiego „Nic nie dane jest na zawsze”, „Magnes Dusz” i „L’Amore” otrzymały status Platynowej Płyty.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.