SPIN

Koncert Michała Wyrzykowskiego

Aneta Borkowska sobota, 13 grudnia 2014, 12:44 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

tiahuanacoband caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 14 grudnia (niedziela) o godz. 18. do Sali „Podlasie” na „Tiahuanaco” – koncert Michała Wyrzykowskiego, lidera zespołu „PodobaMiSię”, realizowany w ramach stypendium Prezydenta Miasta Siedlce. Wstęp bezpłatny.

„Tiahuanaco” jest to autorski i jednoosobowy projekt reggaee/dub z elementami dubstepu. Pomysłodawcą i producentem całego przedsięwzięcia jest Michał Wyrzykowski. To producent muzyczny, realizator dźwięku, gitarzysta, wokalista i założyciel zespołu PodobaMiSię.

Od jakiegoś czasu aktywny nauczyciel rytmiki w przedszkolach oraz pomysłodawca i tytułowy Ziąbel Bąbel Musicalu skierowanego dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Skacz jak Sprężyna”. Artysta ma na swoim koncie niezliczoną ilość koncertów wraz z muzykami zespołu „PodobaMiSię”, w Polsce i poza granicami. Największe sukcesy to koncert na Przystanku Woodstock oraz występ w finałowym koncercie pierwszej edycji Must Be The Music.

„Tiahuanaco” to moje najnowsze dzieło. Od dłuższego czasu pociągały mnie elektroniczne dźwięki oraz ezoteryczny klimat niektórych nagrań reggae oraz dub stepu. Wykorzystując technikę dub oraz dobrodziejstwa obecnej elektroniki zrodził się pomysł na projekt. Co do charakteru utworów niech pozostanie to jeszcze tajemnicą, aczkolwiek wypuszczony został singiel pt. „Dzisiaj” zapowiadający EPkę. Materiał ukaże się 14 grudnia 2014 r. i będzie dostępny na płytach CD rozdawanych na koncercie promocyjnym oraz w Internecie.
Nazwa projektu „Tiahuanaco” (w języku Keczua) jest nazwą najstarszego miasta na naszej planecie. Niektórzy naukowcy szacują, że miasto może liczyć 15000 lat, co szokuje i zaprzecza większości teorii i wyobrażeniom na temat historii ludzkości. Tak samo, jak miasto Tiahuanaco daje do myślenia i motywuje do poszukiwania prawdy na temat kim tak naprawdę jesteśmy, tak w moim projekcie postaram się poruszać tematy tabu i pobudzać zmysły do działania.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.