SPIN

Trzy spektakle Studia Teatralnego im. J. Woszczerowicza

Aneta Borkowska niedziela, 14 grudnia 2014, 22:28 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

ckis caly

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 18 i 19 grudnia o godz. 19. na spektakle „Do trzech razy sztuka” w wykonaniu adeptów Studia Teatralnego im. J. Woszczerowicza. Reżyseria Maciej Czapski.

„Śmierć” Woody’ego Allena
Allen to przygoda życia – spotkanie oko w oko ze śmiercią. Co zrobić, gdy w twoim salonie pojawi się Ponury Kosiarz? W swej pierwszej misji! Chcesz wiedzieć, co jest po drugiej stronie? Każdy by chciał. Tego chyba sama śmierć nie wie. W każdym razie ta Śmierć. Pogodny, absurdalny, allenowski humor.

„Wdowy”
Sławomira Mrożka Gdy wdowa do wdowy… pisała Osiecka, śpiewała Rodowicz, a Mrożek… na scenie pokazał. W tym międzynarodowym gronie, między Allenem a Ionesco) zdrowa dawka niezdrowego, czarnego humoru. Pobrzmiewają w dialogach najlepsze tradycje polskiej satyry, a utwór sceniczny. Czemu okłamują, czemu zdradzają, czemu odchodzą?… Ech ci mężczyźni! Wolą umrzeć niż zadbać o siebie. Wystarczy chwila nieuwagi… i już ich nie ma. Pozostaje torcik i koktajl. Smacznego!

„Łysa śpiewaczka” Eugene’a Ionesco”
Łysa śpiewaczka” to sztandarowe dzieło teatru absurdu. Martinowie odwiedzają Smithów. Zwykłe rozmowy. Ot, kawałek rzeczywistości. W zwierciadle? Co to za zwierciadło? Raczej gabinet krzywych luster. Po której stronie lustra jesteśmy i kiedy? Relacje małżeńskie, relacje towarzyskie, relacje międzyludzkie… przez rozsądek i powagę byłyby nudne. Te takie nie są. Nie trzeba mieszać języków, by przekonać się, że rozmówcy nie mogą się dogadać. Wieża Babel… w angielskim salonie?… Oh, yes, yes, yes, jesteśmy pod Londynem i nazywamy się Smith.

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, 25 794 31 89.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.