SPIN

„SZTUKAferie – Zimowe Warsztaty nie tylko Artystyczne” z MOK

Aneta Borkowska piątek, 16 stycznia 2015, 17:23 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mok ferie caly

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na „SZTUKAferie – X Zimowe Warsztaty nie tylko Artystyczne”. Jest to cykl zajęć z różnych dziedzin sztuki, adresowanych do dzieci i młodzieży pozostających podczas ferii zimowych w mieście.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję m.in. poznać różne możliwości aparatu i fotografii (na zajęcia te zapraszamy we wtorki do Pracowni fotograficznej, która mieści się w Akademii Sztuk Piękna 7 przy ul. Pułaskiego 7). Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak robić dobre zdjęcia oraz poznają historię tej dziedziny. Warsztaty poprowadzi instruktor fotografii Andrzej Ruciński.

Zajęcia taneczne nastawione będą głównie na dobrą zabawę i miłe spędzenie czasu. Osoby początkujące poznają podstawowe elementy stylów, a lekko zaawansowanym przyniosą wiele nowych pomysłów i inspiracji do własnego tańca. Do Zimowej szkoły tańca, którą prowadzić będzie instruktor tańca Agnieszka Lipińska zapraszamy we środy 21 i 28 stycznia do sali baletowej, która mieści się w budynku „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63.

Zachęcamy również do udziału w warsztatach wokalnych. W programie m.in. nowoczesna forma pracy z głosem z użyciem profesjonalnego sprzętu muzycznego. Zajęcia umuzykalniające oraz podstawy emisji głosu dla dzieci i młodzieży poprowadzi instruktor śpiewu Edyta Wójcik. Na zajęcia zapraszamy 22 i 23 stycznia do Pracowni Muzycznej w Akademii Sztuk Piękna 7 przy ul. Pułaskiego 7.

W programie tegorocznych SZTUKAferii znajdzie się również czas by wykorzystać ferie na rozpoczęcie nauki gry na gitarze pod okiem znakomitego siedleckiego muzyka Macieja Turkowskiego – zapraszamy na ABC gitary akustycznej 23 i 30 stycznia do Pracowni muzycznej w Akademii Sztuk Piękna 7.

Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży połączone będą z poznawaniem nowych technik plastycznych. Do Zimowej Krainy Wyobraźni zaprasza w czwartek 29 stycznia plastyk Sylwia Czarnocka. Zajęcia odbędą się w holu budynku „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63.

Ponadto 20 i 22 stycznia  w sali baletowej w budynku „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63 odbędą się warsztaty sztuki cyrkowej, zajęcia z żonglerki, pantomimy i innych dyscyplin cyrkowych.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są od 7 stycznia w sekretariacie MOK przy ul. Pułaskiego 6 bądź telefonicznie pod nr tel. 25 794 31 01 – ilość miejsc na poszczególne warsztaty ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.