SPIN

OCZAMI KOBIET: „Carte Blanche”

Aneta Borkowska sobota, 24 stycznia 2015, 10:03 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

To mądry film o niepełnosprawności tłumaczy Andrzej Chyra odtwórca głównej roli i dodaje, że najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego.

NoveKino Siedlce zaprasza w najbliższą środę (28 stycznia) na kolejny film w cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie to dramat „Carte Blanche”.

Historia ma w sobie spory potencjał, a widz wbity w fotel kibicuje głównemu bohaterowi od początku do końca. Film adresowany jest do wszystkich którzy zmagają się z różnymi trudnościami w życiu. Kacper, uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor. Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze, która ukrywa swój własny sekret.

reżyseria: Jacek Lusiński,
scenariusz: Jacek Lusiński,
aktorzy: Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Urszula Grabowska,
gatunek: dramat/obyczajowy,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,

Tradycyjnie wspólne oglądanie filmu daje okazję do krótkich rozmów w foyer kina i kosztowania słodkości przygotowanych przez zaprzyjaźniony z kinem jedyny bar ze zdrową kuchnią GreenBaar z Armii Krajowej 12 w Siedlcach.

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.