SPIN

Od piątku w NoveKino trzy nowości

Aneta Borkowska środa, 28 stycznia 2015, 09:17 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na trzy nowości, które będzie można oglądać na ekranach już 30 stycznia. Na kinomaniaków czekać będą filmy: „Pingwiny z Madagaskaru”, „Teoria wszystkiego” oraz „Ziarno prawdy”.

Pingwiny z Madagaskaru

Superszpiedzy nie rodzą się ot tak sobie, wykluwają się z jaj. Poznajcie historię najwspanialszych ptasich szpiegów wszech czasów: Skippera, Kowalskiego, Rico i Szeregowego. Ci elitarni tajni agenci łączą siły z tajną organizacją Północny Wiatr, którą dowodzi Agent Utajniony (moglibyśmy zdradzić jego prawdziwe imię, ale sami rozumiecie…) Razem stawią czoło doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chce zniszczyć świat.
Najnowszy film twórców „Madagaskaru” to wielka przygoda Pingwinów, które odwiedzą Antarktykę, Wenecję, pustynię, Szanghaj, Nowy Jork i Kentucky. Podczas tajnej misji stawią czoło złemu naukowcowi, skosztują pysznych chrupek serowych i zrobią to, czego nie zrobiły żadne inne pingwiny.

reżyseria: Simon J. Smith, Eric Darnell,
scenariusz: John Aboud, Michael Colton, Brandon Sawyer,
gatunek: animowany/familijny/komedia/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 92 minuty,

Teoria wszystkiego

Poruszająca opowieść o życiu u boku geniusza, jednego z największych naukowców wszechczasów – Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne), twórcy teorii czarnych dziur, wybitnego matematyka, sławy akademickiej i pisarza. Hawking poślubił Jane Wilde (Felicity Jones) w 1965 r. Spędzili ze sobą prawie trzydzieści lat. Coś, co początkowo zapowiadało się na sielankę, okazało się trudną przeprawą przez wyniszczającą organizm Hawkinga chorobę (stwardnienie zanikowe boczne). Historia o tym, kiedy geniusz zderza się ze słabością. Ale też wnikliwy, inteligentny obraz postępującego rozpadu małżeństwa.

reżyseria: James Marsh,
scenariusz: Anthony McCarten,
aktorzy: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Charlie Cox,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 123 minuty,

Ziarno prawdy

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

reżyseria: Borys Lankosz,
scenariusz: Borys Lankosz, Zygmunt Miłoszewski,
aktorzy: Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Magdalena Walach,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.