SPIN

OCZAMI KOBIET: „Teoria wszystkiego”

Aneta Borkowska czwartek, 29 stycznia 2015, 22:18 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Film opowiada o wielkiej miłości, inspirującej roli, jaką kobieta odgrywa w życiu mężczyzny. To historia związku słynnego fizyka Stephena Hawkinga ze studentką sztuki Jane Wilde. Scenariusz filmu, inspirowany jest książką Jane Hawking „Podróż ku nieskończoności. Moje życie ze Stephenem”, którą napisał Anthony McCarten.

NoveKino Siedlce zaprasza w najbliższą środę (4 lutego) na kolejny film w cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie to dramat „Teoria wszystkiego”.

Młoda para poznała się na studiach w Cambridge w latach 60., a w 1965 roku pobrała się. W wieku 21 lat u naukowca zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Dawano mu dwa lata życia, przewidywano, że nie będzie mówił. Dziś jest jednym z najwybitniejszych naukowców. Wielka miłość zdeterminowanej żony przywróciła Hawkingowi silę do życia.
Nie jest również tajemnicą, że badacz zdobył sławę po napisaniu naukowego bestselleru wszech czasów – „Krótkiej historii czasu”, sprzedanej w 10 mln egzemplarzy. Co wcale nie oznacza, że w swoich twierdzeniach jest nieomylny. On też błądzi i zmienia zdanie.

reżyseria: James Marsh,
scenariusz: Anthony McCarten,
aktorzy: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Charlie Cox,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 123 minuty,

Gościem spotkania będzie fizyk Sławomir Miernicki współzałożyciel siedleckiego towarzystwa astronomicznego. Niektórzy podkreślają, że sukces Hawkinga w zmaganiu się z chorobą dużo bardziej zdumiewa niż jego wkład w rozwój fizyki. Dość kontrowersyjnie uczony pisze, że Bóg nie był potrzebny do stworzenia świata. Hawking dąży do odkrycia „teorii wszystkiego”, która jego zdaniem ma pomóc człowiekowi stać się „panem Wszechświata”, czy chodzi jedynie o podwyższenie sprzedaży książek?

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.