SPIN

Spektakl „Kopciuch” w wykonaniu Teatru FANUM

Aneta Borkowska środa, 11 lutego 2015, 21:52 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

teatr fanum caly

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Stowarzyszenie Teatr FANUM zaproszają na cykl „Czwartkowych spotkań z Teatrem”. Spektakle odbywają się w każdy trzeci lub czwarty czwartek miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 lutego o godz. 9., 11. i 18. w Sali Widowiskowej „Podlasie”. Tym razem będzie można zobaczyć spektakl „Kopciuch”.

Scenariusz „Kopciucha” nie jest fikcją literacką. To prawdziwe historie młodych dziewczyn osadzonych w zakładzie poprawczym. Historie szokujące, emocjonalne i niezwykle trudne. Historie nastolatek, które w swoim krótkim życiu poznały już zbrodnie, sex i narkotyki. Historie dziewczyn wykolejonych i potrzaskanych przez życie.

„Kopciuch portretuje schizofreniczny zakład poprawczy dla młodych dziewcząt. Ale ten zakład to oczywiście metafora społeczeństwa. Wszyscy mają tu brudne ręce, najbrudniejsze zaś mają ci, którzy powinni być poza wszelkimi podejrzeniami — wychowawcy. Niezwykle inteligentnie napisana i prowokująca sztuka.” (Independent Morning News)

Scenariusz: Janusz Głowacki,
Reżyseria: Hubert Prekurat,
– godz. 9:00 i 11:00 – spektakle dla szkół ,
– godz. 18:00 – spektakl dla dorosłych,

Teatr FANUM założony został przez i dla młodych ludzi pasjonujących się teatrem. Powstał w lutym 2008 r. za sprawą programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, który wówczas realizował, grając spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Blackout”, w reżyserii insp. Grzegorza Jacha. Ideą Teatru FANUM jest skupianie wszystkich, którzy kochają teatr, są wrażliwi na sztukę i drugiego człowieka. To grupa przyjaciół, którzy brną razem przez przeciwności losu realizując się, rozwijając i stawiając przed sobą coraz to nowe cele artystyczne, ale także, a właściwie przede wszystkim, pomagają sobie nawzajem przezwyciężać trudy dnia codziennego. Podstawą działalności i misji Teatru FANUM jest działanie młodych ludzi na rzecz swoich rówieśników w zakresie przeciwdziałania patologiom społecznym, alkoholizmowi, narkomanii i przemocy.

Kolejne spektakle:
– 19 marca – „Mąż i żona”, klasyczna komedia hr. Aleksandra Fredry,
– 23 kwietnia – „Wdowy” Sławomira Mrożka oraz „Audycja” Grzegorza Reszki,

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.