SPIN

OCZAMI KOBIET: „Ugryź mnie”

Aneta Borkowska czwartek, 26 lutego 2015, 21:00 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Każda scena „Ugryź mnie” jest jak muśnięcie pędzla impresjonistycznego malarza. Sama w sobie niewiele znaczy. Niektóre z nich wydają się pozbawione sensu lub sprzeczne z sąsiadującymi scenami. Żeby odnaleźć prawdziwy sens, trzeba spojrzeć na cały obraz, a nie na poszczególne jego elementy. Dopiero wtedy wywoła zamierzony efekt. (Marcin Pietrzyk/filmweb)

NoveKino Siedlce zaprasza w najbliższą środę (4 marca) na kolejny film w cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie to dramat „Ugryź mnie”.

Leni i Lazar jako dzieci byli najlepszymi przyjaciółmi. Kiedy Lazar wraca ze swojej zagranicznej podróży na pogrzeb ojca, przyjaciele z dzieciństwa postanawiają wyruszyć w spontaniczną podróż. Czy wraz z powracającymi wspomnieniami powróci dawne uczucie? W powietrzu wisi emocjonalne napięcie, a z pozoru codzienne sytuacje okraszone są dwuznacznymi gestami i spojrzeniami. Film z wysublimowaną subtelnością i intrygującymi niedomówieniami zabiera widza w pełną poezji podróż po zakątkach naiwnej młodej duszy, za którą tak bardzo tęsknimy.
Film był nominowany do nagrody Grand Jury w konkursie Kino światowe – Najlepszy dramat na Festiwalu Filmowym Sundance w 2014 roku.

reżyseria: Mina Djukic,
scenariusz: Mina Djukic,
aktorzy: Hana Selimović, Mladen Sovilj, Dunja Tatic,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Serbia,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 112 minuty,

Słodkie smaki dzieciństwa przypomni tego wieczoru widzom Oczami Kobiet – Piekarnia Ratuszowa Radzikowscy z ul. Piłsudskiego 12 w Siedlcach.

źródło: NoveKino Siedlce (reklama) oraz filmweb

Możliwość komentowania jest wyłączona.