SPIN

Premiery w NoveKino Siedlce w marcu

Aneta Borkowska niedziela, 1 marca 2015, 13:03 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w marcu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

6 marca

cialo– „Ciało”

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

reżyseria: Małgorzata Szumowska,
scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert,
aktorzy: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwała,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,

bog nie umarl– „Bóg nie umarł”

Profesor Radisson (Kevin Sorbo) rozpoczyna zajęcia z filozofii od postawienia świeżo upieczonym studentom ultimatum: muszą, na piśmie, zanegować istnienie Boga, albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy studenci zaczynają posłusznie pisać „God Is Dead”, Josh Wheaton (Shane Harper) czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą, a swoją przyszłością. Nerwowo sprzeciwia się, co prowokuje profesora. Wzburzony Radisson wyznaczaza chłopakowi nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga, posługując się racjonalnymi argumentami i dowodami przed zakończeniem semestru, a także przekonać do tego resztę studentów – lub obleje kurs. Kiedy Josh orientuje się, że nie może liczyć na niczyje wsparcie, zaczyna wątpić czy faktycznie potrafi walczyć o to w co wierzy.

reżyseria: Harold Cronk,
scenariusz: Cary Solomon, Chuck Konzelman,
aktorzy: Kevin Sorbo, Shane Harper, David A.R. White,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 112 minuty,

focus– „Focus”

Will Smith wciela się w postać Nicky’ego, doświadczonego mistrza podstępu, który wdaje się w romans z początkującą oszustką o imieniu Jess (Margot Robbie). Nicky przekazuje podopiecznej tajniki swojego fachu, ale gdy ta zbliża się do niego za bardzo, nagle postanawia zerwać znajomość. Trzy lata później, już jako zawodowa femme fatale, Jess pojawia się w Buenos Aires na wyścigach samochodowych, podczas których gra toczy się o wysoką stawkę. Właśnie tam Nicky stara się wykonać swój najnowszy i bardzo niebezpieczny numer, ale ona zupełnie zbija go z pantałyku i na drodze wytrawnego oszusta zaczynają pojawiać się problemy.

reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa,
scenariusz: Glenn Ficarra, John Requa,
aktorzy: Will Smith, Margot Robbie, Rodrigo Santoro,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 104 minuty,

fru– „Fru!”

Żółty ptaszek imieniem Gus czuje się niedoceniany przez stado. Na przekór drwinom kolegów postanawia udowodnić pierzastym pobratymcom, że jego także stać na bohaterski wyczyn. Wkrótce mały skrzydlak o wielkiej odwadze stanie na czele niebezpiecznej i pełnej niezwykłych przygód wyprawy, mającej przeprowadzić ptasie stado wprost do ciepłych krajów. W podniebnej ekspedycji z krańców Europy do serca gorącej Afryki może liczyć na oddanych przyjaciół oraz pomoc pewnej nietuzinkowej biedronki.

reżyseria: Christian De Vita,
scenariusz: Antoine Barraud, Cory Edwards,
gatunek: animowany/familijny,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 90 minut,

 

13 marca

kopciuszek–  „Kopciuszek”

„Kopciuszek” to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha („Thor”, „Hamlet”), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę. W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem…

reżyseria: Kenneth Branagh,
scenariusz: Aline Brosh McKenna, Chris Weitz,
aktorzy: Lily James, Cate Blanchett, Richard Madden,
gatunek: familijny/fantasy/romans,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

TheWaterDiviner movie– „Źródło nadziei”

Akcja filmu rozgrywa się w 1919 roku. Pewien Australijczyk jedzie do Turcji by odnaleźć swoich dwóch synów, zaginionych po bitwie o Gallipoli.

reżyseria: Russell Crowe,
scenariusz: Andrew Anastasios, Andrew Knight,
aktorzy: Russell Crowe, Olga Kurylenko, Yılmaz Erdoğan,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Australia, Turcja, USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 111 minut,

po piate– „Piąte: Nie odchodź”

Po stracie matki piętnastoletnia Roma próbuje uporządkować swoje życie na nowo. Mieszka z ojcem. Mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką. Pomimo wzajemnej potrzeby bliskości, oboje żyją obok siebie i nie potrafią nawiązać głębokiego kontaktu. Dziewczyna znajduje ukojenie w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że małomówny mężczyzna jest jej Aniołem Stróżem.

reżyseria: Katarzyna Jungowska,
scenariusz: Eric Stępniewski, Wojciech Lepianka,
aktorzy: Łukasz Simlat, Michalina Olszańska, Daniel Olbrychski, Grażyna Szapołowska,
gatunek: dramat/obyczajowy,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 75 minut,

 

20 marca

seks milosc– „Seks, miłość i terapia”

Lambert jest uzależniony od seksu, żeby wyjść z nałogu postanawia zostać doradcą dla par mających problemy. Wszystko idzie dobrze do momentu, gdy zatrudnia asystentkę, piękną i pociągającą Judith.

reżyseria: Tonie Marshall,
scenariusz: Erwan Augoyard, Sophie Kovess-Brun,
aktorzy: Sophie Marceau, Patrick Bruel, André Wilms,
gatunek: komedia/romantyczny,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 88 minut,

seria niezgodna– „Seria Niezgodna: Zbuntowana”

Nastoletnia Beatrice Prior w imię miłości porzuciła uporządkowany świat i teraz, naznaczona piętnem Niezgodnej, musi zmagać się z konsekwencjami swojej decyzji. Podjęta przez nią walka może mieć wpływ nie tylko na jej osobistą przyszłość, ale także wstrząsnąć posadami otaczającego świata. O ile oczywiście uda jej się udźwignąć spoczywające na niej brzemię, by w ogarniętym wojną domową świecie zdać niespodziewany i trudny egzamin dojrzałości. A jednocześnie nie utracić tego, na czym zależy jej najbardziej.

reżyseria: Robert Schwentke,
scenariusz: Brian Duffield, Akiva Goldsman,
aktorzy: Shailene Woodley, Theo James, Zoë Kravitz,
gatunek: akcja/romans/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

 

SPONGEBOB: SPONGE OUT OF WATER– „Spongebob: Na suchym lądzie”

SpongeBob razem ze znajomymi musi opuścić wodę i wyruszyć na ląd w poszukiwaniu skradzionej przez pirata tajemniczej receptury.

reżyseria: Paul Tibbitt,
scenariusz: Jonathan Aibel, Glenn Berger,
aktorzy: Antonio Banderas, Noah Lomax,
gatunek: animowany/komedia/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 100 minut,

sasiady– „Sąsiady”

Z pozoru zwyczajna kamienica może w sobie kryć wiele tajemnic. Pewnego dnia ksiądz o pokaźnej muskulaturze (Mariusz Pudzianowski) odwiedza mieszkańców po kolędzie. Wśród lokatorów jest obdarzona niezwykłą urodą kobieta (Anna Mucha), zmuszona przez los do uprawiania „najstarszego zawodu świata”. W czasie rozmowy duchowny dowiaduje się, że kobieta jest w ciąży. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze.

reżyseria: Grzegorz Królikiewicz,
scenariusz: Grzegorz Królikiewicz,
aktorzy: Anna Mucha, Mariusz Pudzianowski, Marek Dyjak, Kamila Wojciechowicz, Jacek Poniedziałek,
gatunek: obyczajowy,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 91 minut,

27 marca

doony– „Doonby: Każdy jest kimś”

Przystojny włóczęga Sam (John Schneider) porzuca przeszłość i wsiada do międzypaństwowego autobusu w małym miasteczku w Teksasie, by następnie znaleźć pracę w barze Country Blues Leroy. Przez swój śpiew staje się popularny w nowym miejscu pracy, co skutecznie przyciąga uwagę Laury (Jenn Gotzon), pięknej ale rozpieszczonej córki miejscowego lekarza Cyrusa Reapera (Joe Estevez). Mieszkańcy zaczęli kwestionować nagłe przybycie, oraz motywy Sama, po tym jak zauważono, że Sam wydaje się być zawsze w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, aby zapobiec katastrofom w mieście. Kim jest Sam Doonby?

reżyseria: Peter M. Mackenzie,
aktorzy: John Schneider, Ernie Hudson, Jenn Gotzon,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 97 minut,

gunman– „Gunman: Odkupienie”

John Terrier (Sean Penn) pracował kiedyś jako likwidator dla amerykańskich służb. Teraz sam stał się celem grupy wykwalifikowanych morderców, którzy ścigają go od afrykańskiej dżungli, poprzez ulice Londynu, aż po tętniącą życiem Barcelonę. Terrier, by przetrwać i ocalić ukochaną, musi pokonać jedną z najpotężniejszych organizacji współczesnego świata. Wie doskonale, że w tym świecie nie liczy się prawo, ani moralność. Wygrywają silniejsi i bardziej bezwzględni.

reżyseria: Pierre Morel,
scenariusz: Pete Travis, Don MacPherson,
aktorzy: Sean Penn, Idris Elba, Ray Winstone,
gatunek: akcja/thriller,
kraj produkcji: Francja, Hiszpania, USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 115 minut,

L1170275.RWL– „Oculus”

Rodzeństwo spotyka się po latach od strasznej śmierci rodziców. Dziewczyna jest przekonana, że za traumatyczne wydarzenia w ich życiu odpowiada demoniczne lustro, które wisiało kiedyś w gabinecie ojca. Namawia brata, żeby to sprawdzić.
Kiedy zamykają się w domu ze złowrogim lustrem, „koszmar nie ustępuje ani na chwilę” (Bloody Disgusting). Opanowane przez złego ducha lustro igra z ich umysłami wciągając widzów w przerażającą historię. „Mrożąca krew w żyłach atmosfera” (The Guardian) sprawia, że gdy dwójka bohaterów poddaje się manipulacjom demonicznego oculusa, także widzowie stają się jego ofiarami…

reżyseria: Mike Flanagan,
scenariusz: Mike Flanagan, Jeff Howard,
aktorzy: Karen Gillan, Brenton Thwaites, Katee Sackhoff,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 103 minuty,

 

 

Filmowe rekolekcje

bog nie umarl– 3 marca – „Bóg nie umarł”

Profesor Radisson (Kevin Sorbo) rozpoczyna zajęcia z filozofii od postawienia świeżo upieczonym studentom ultimatum: muszą, na piśmie, zanegować istnienie Boga, albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy studenci zaczynają posłusznie pisać „God Is Dead”, Josh Wheaton (Shane Harper) czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą, a swoją przyszłością. Nerwowo sprzeciwia się, co prowokuje profesora. Wzburzony Radisson wyznaczaza chłopakowi nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga, posługując się racjonalnymi argumentami i dowodami przed zakończeniem semestru, a także przekonać do tego resztę studentów – lub obleje kurs. Kiedy Josh orientuje się, że nie może liczyć na niczyje wsparcie, zaczyna wątpić czy faktycznie potrafi walczyć o to w co wierzy.

reżyseria: Harold Cronk,
scenariusz: Cary Solomon, Chuck Konzelman,
aktorzy: Kevin Sorbo, Shane Harper, David A.R. White,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 112 minuty,

Oczami Kobiet

ugryz mnie– 4 marca – „Ugryź mnie”

Leni i Lazar jako dzieci byli najlepszymi przyjaciółmi. Kiedy Lazar wraca ze swojej zagranicznej podróży na pogrzeb ojca, przyjaciele z dzieciństwa postanawiają wyruszyć w spontaniczną podróż. Czy wraz z powracającymi wspomnieniami powróci dawne uczucie? W powietrzu wisi emocjonalne napięcie, a z pozoru codzienne sytuacje okraszone są dwuznacznymi gestami i spojrzeniami. Film z wysublimowaną subtelnością i intrygującymi niedomówieniami zabiera widza w pełną poezji podróż po zakątkach naiwnej młodej duszy, za którą tak bardzo tęsknimy.

reżyseria: Mina Djukic,
scenariusz: Mina Djukic,
aktorzy: Hana Selimović, Mladen Sovilj, Dunja Tatic,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Serbia,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 112 minuty,

milosc z netu– 11 marca – „Miłość z netu”

Gwyneth Hayden ma wszystko, dobrą pracę, świetne mieszkanie, pieniądze i przyjaciół, brakuje jej jednak mężczyzny. Postanawia odszukać swojej drugiej połówki przez internetową randkę.

reżyseria: Corbin Bernsen,
scenariusz: Corbin Bernsen,
aktorzy: Lacey Chabert, Jonathan Patrick Moore, Saidah Arrika Ekulona,
gatunek: komedia/romantyczny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

gloria– 18 marca – „Gloria”

Gloria (Paulina García) to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo (Sergio Hernández). Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. W tym wiarygodnym psychologicznie, przepięknie skomponowanym i zagranym filmie motorem napędowym akcji są emocje. Melancholia w życiu Glorii splata się więc z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia.

reżyseria: Sebastián Lelio,
scenariusz: Sebastián Lelio, Gonzalo Maza,
aktorzy: Paulina Garcia, Sergio Hernández, Diego Fontecilla,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Hiszpania, Chile,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 110 minut,

Spotkania Filmowe

wyspa kukurydzy– 5 marca – „Wyspa kukurydzy”

Jest 1992 rok, trwa wojna abchasko-gruzińska. Na jednej z wielu wysepek w środku nurtu rzeki mieszka stary, gruziński rolnik Abga i jego nastoletnia wnuczka Asida, którzy usiłują uprawiać na niej kukurydzę. Otaczają ich patrole wojskowe obu stron. Pewnego dnia dziewczynka odkrywa, że na wyspie ukrył się młody, gruziński żołnierz. Idylla Kukurydzianej Wyspy się kończy.

reżyseria: George Ovashvili,
scenariusz: Roelof Jan Minneboo, George Ovashvili, Nugzar Shataidze,
aktorzy: Mariam Buturishvili, İlyas Salman, Tamer Levent,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Czechy, Francja, Gruzja, Niemcy, Szwajcaria,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 100 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.