SPIN

OCZAMI KOBIET: „Viviane chce się rozwieść”

Aneta Borkowska niedziela, 22 marca 2015, 10:29 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Pokazywana na festiwalu w Cannes i izraelska kandydatka do Oscara 2015 „Viviane chce się rozwieść” to przejmująca opowieść o walce kobiety o jej godność i niezależność we współczesnym Izraelu. NoveKino Siedlce na seans zaprasza w najbliższą środę (25 marca) o godzinie. 19.

Kobieta i jej prawnik muszą zmierzyć się z bezkompromisową postawą Elizeusza, który ignoruje nawet zawiadomienia rabinów o zwołaniu. Kiedy w końcu nie będzie mógł wymigać się od przyjścia do sądu, wciąż uparcie odmówi przyznania żonie rozwodu (czyli tytułowego gett), mimo że już od lat żyją w separacji. Zbliża się ostateczna rozprawa. Świadkowie zostają wezwani, procedury ciągną się, a Viviane nadal nie jest w stanie odzyskać utraconej godności.
„Viviane chce się rozwieść” jest głosem w sprawie praw kobiet w Izraelu do samostanowienia i niezależności. Ta pełna emocji historia, którą nagrodzono izraelskim Oscarem w głównej kategorii, naświetla problem, o którym milczą media, zajęte doniesieniami wojennymi ze strefy konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

reżyseria: Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz,
scenariusz: Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz,
aktorzy: Ronit Elkabetz, Simon Abkarian, Menashe Noy,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Francja, Niemcy, Izrael,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 115 minut,

Seans filmowy poprzedzi nauka wykonywania dekoracji świątecznych słodkich wypieków. Edyta Magiera pasjonuje się  naturalnymi ozdobami, które już przed świętami w sporej ilości można spotkać w jej domu.  Dzięki temu jest wiosennie i pysznie. Widzom Oczami Kobiet podpowie jak zadbać o dobrą atmosferę świąteczną, co można wykonać wspólnie z dziećmi i całą rodziną, tak by dobrze spędzić wspólnie czas. Spotkanie uatrakcyjni pokaz slajdów… Aż trudno uwierzyć, że takie cuda stworzyła ludzka ręka… A jak smakują!

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.