SPIN

Premiery w NoveKino w kwietniu

Aneta Borkowska czwartek, 26 marca 2015, 11:56 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w kwietniu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

10 kwietnia

dom– „Dom”

Komedia animowana w polskiej wersji językowej zrealizowana w studio Dreamworks Animation, w którym powstały takie przeboje, jak „Shrek” i „Madagaskar”. Ekscentryczny przybysz z kosmosu, który doprowadza wszystkich do szału swym wiecznym optymizmem, musi uciekać przed ścigającymi go przedstawicielami swej własnej rasy i ukrywa się na Ziemi. Tu zaprzyjaźnia się z wyjątkowo upartą kilkunastoletnią dziewczyną i wspólnie z nią musi ocalić naszą planetę przed kosmiczną inwazją.

reżyseria: Tim Johnson,
scenariusz: Matt Ember, Tom J. Astle,
gatunek: animowany/fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 94 minuty,

SELMA– „Selma”

Film opowiada o wydarzeniach z Selmy, miasta w Alabamie, gdzie w 1965 roku odbył się marsz protestacyjny czarnoskórych Amerykanów domagających się równi praw z białymi mieszkańcami Ameryki.

reżyseria: Ava DuVernay,
scenariusz: Ava DuVernay, Paul Webb,
aktorzy: David Oyelowo, Tom Wilkinson, Carmen Ejogo,
gatunek: biograficzny/thriller,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 127 minut,

szybcy i wsciekli– „Szybcy i wściekli 7”

Tej prędkości, tej wściekłości nigdy dość! Dominic Toretto, Brian O’Conner, Letty Ortiz i inni szybcy i wściekli wracają na ekrany kin. Za każdym razem twórcy filmu starają się przebić efekty poprzedniej części, tak będzie i tym razem – zwłaszcza że motywem przewodnim filmu będzie zemsta. Tyle że ta nie będzie słodka, a wyrafinowana, brutalna i skuteczna – Ian Shaw planuje pomścić śmierć brata – Owena. W filmie po raz ostatni zobaczymy Paula Walkera.
Seria „Szybcy i wściekli” jest niespotykanym dotąd w kinematografii fenomenem i zasłużyła na miano filmów kultowych.

reżyseria: James Wan,
scenariusz: Chris Morgan,
aktorzy: Vin Diesel, Paul Walker, Jason Statham, Dwayne Johnson,
gatunek: akcja,
kraj produkcji: Japonia, USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 140 minut,

ze wszystkich sil– „Ze wszystkich sił”

Poczucie humoru i urok osobisty cechują 17-letniego Juliena, z powodu porażenia mózgowego przykutego do wózka inwalidzkiego. Aby na nowo zbudować relację z ojcem, chłopak namawia go na wspólny udział w triatlonie Ironman w Nicei.

reżyseria: Nils Tavernier,
scenariusz: Nils Tavernier, Laurent Bertoni, Pierre Leyssieux,
aktorzy: Jacques Gamblin, Alexandra Lamy, Fabien Héraud,
gatunek: dramat/sportowy,
kraj produkcji: Belgia, Francja,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 86 minut,

17 kwietnia

chlopak z siasiedztwa– „Chłopak z sąsiedztwa”

Film „Chłopak z sąsiedztwa” to thriller, w którym Claire Peterson (Jennifer Lopez) wpada w sidła niebezpiecznego romansu z nastolatkiem. Lopez partnerują Ryan Guzman oraz Ian Nelson.

reżyseria: Rob Cohen,
scenariusz: Barbara Curry,
aktorzy: Jennifer Lopez, Ryan Guzman, John Corbett,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 91 minut,

RUN ALL NIGHT– „Nocny pościg”

W życiu brooklińskiego gangstera i niezawodnego płatnego zabójcy Jimmy’ego Conlona (Neeson), niegdyś znanego jako Grabarz, bywało już lepiej. 55-letniego gangstera, starego przyjaciela bossa mafii Shawna Maguire’a (Harris), prześladują nie tylko grzechy przeszłości, lecz także zawzięty detektyw, który przez ostatnie 30 lat nieustannie depcze mu po piętach. Wydaje się, że tylko whisky może ukoić jego nerwy. Gdy jednak jego dawno niewidziany syn Mike (Kinnaman) staje się celem, Jimmy musi dokonać wyboru pomiędzy swoją przestępczą rodziną, a synem, którego porzucił wiele lat temu. Mike musi uciekać. Jedynym sposobem, w jaki Jimmy może odpokutować za błędy przeszłości, może okazać się uchronienie syna przed losem, jaki według Jimmy’ego jest pisany jemu samemu – znalezienie się po złej stronie lufy pistoletu. Jimmy nie ma dokąd uciec, a w ciągu jednej nocy musi podjąć decyzję, komu jest winien lojalność.

reżyseria: Jaume Collet-Serra,
scenariusz: Brad Ingelsby,
aktorzy: Liam Neeson, Joel Kinnaman, Ed Harris,
gatunek: akcja/dramat/kryminalny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 114 minuty,

the duff– „THE DUFF [#ta brzydka i gruba]”

Bianka jest pewną siebie licealną luzarą, dopóki nie dowiaduje się, że jest też… the DUFF (Designated Ugly Fat Friend), czyli #tąbrzydkąigrubą. Jej „przyjaciółki” potrzebują kogoś takiego, żeby na jego tle wypadać lepiej, a ci, którzy chcą do nich dotrzeć – żeby mieć punkt zaczepienia. Rzecz w tym, że ona wcale nie ma na to ochoty. Brutalnie uświadomiona przez Wesleya postanawia rozprawić się ze szkolną rzeczywistością. Zanim jednak uda jej się przekonać świat, że jest pełnowartościową i do tego atrakcyjną Bianką, będzie musiała zejść na samo dno youtubowego upokorzenia i facebookowego niebytu, oraz przełknąć gorzkie rozczarowanie po ulokowaniu uczuć w niewłaściwym adresacie. Cała nadzieja w tym, że niezależnie od tego, jak wyglądasz, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie Twoim DUFF.

reżyseria: Ari Sandel,
scenariusz: Josh A. Cagan,
aktorzy: Mae Whitman, Robbie Amell, Bella Thorne,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 101 minut,

24 kwietnia

klub dla wybrancow– „Klub dla wybrańców”

Adaptacja błyskotliwej i popularnej sztuki Laury Wade o tym samym tytule. Miles (Irons) i Alistair (Claflin), studenci pierwszego roku Uniwersytetu Oksfordzkiego, dołączają do prestiżowego „The Riot Club”, chcąc za wszelką cenę zyskać akceptację jego pozostałych członków. Akcja filmu toczy się w ciągu jednego wieczoru, podczas którego bohaterowie mogą zyskać upragniony szacunek lub całkowicie stracić reputację. Zabłyśnięcie w towarzystwie warte jest każdej ceny i każdego postępku.

reżyseria: Lone Scherfig,
scenariusz: Laura Wade,
aktorzy: Sam Claflin, Max Irons, Douglas Booth,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 106 minut,

zabojcy bazantow– „Zabójcy bażantów”

Detektywi z Departamentu Q – zajmującego się nierozwiązanymi i przeterminowanymi sprawami – próbują rozwikłać makabryczną zbrodnię sprzed lat. Choć rzekomy zabójca od prawie dwóch dekad siedzi za kratkami, na policję zgłasza się świadek, który rzuca nowe światło na dawno zamkniętą sprawę. Podejrzani – byli uczniowie prestiżowej szkoły z internatem – aktualnie należą do elity duńskiego społeczeństwa. Detektyw Carl Morck i jego asystent Assad muszą rozwikłać zagadkę i znaleźć sposób na pociągnięcie do odpowiedzialności prawdziwych morderców. Czy pomoże im w tym bezdomna Kimmie, niegdyś uczennica tej samej ekskluzywnej szkoły, która była zamieszana w tajemnicze wydarzenia sprzed lat?

reżyseria: Mikkel Norgaard,
scenariusz: Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg,
aktorzy: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pilou Asbak,
gatunek: kryminalny/thriller,
kraj produkcji: Dania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 119 minut,

25 kwietnia

system– „System (Child 44)”

Wyprodukowana przez Ridleya Scotta ekranizacja, wydanej także w Polsce, bestsellerowej powieści „Ofiara 44” Toma Roba Smitha.
Stalinowska Rosja. Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego sprawnie pnący się po szczeblach kariery. Jest posłusznym sługą systemu, jednak pewnego dnia jego wiara w ideały Partii zostaje zachwiana. Przełożeni każą mu zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne dzieci, narażając się na gniew zwierzchników, Demidow rozpoczyna śledztwo na własną rękę.
W Związku Radzieckim mordercy nie istnieją.

reżyseria: Daniel Espinosa,
scenariusz: Richard Price,
aktorzy: Tom Hardy, Gary Oldman, Noomi Rapace,
gatunek: dramat/thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 100 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.