SPIN

Warsztaty i audycje do CODARTS

Aneta Borkowska poniedziałek, 30 marca 2015, 10:19 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

codarts caly

W dniach od 17 do 19 kwietnia na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędą się jedyne w Polsce warsztaty i audycje do CODARTS – jednego z najlepszych Uniwersytetów Artystycznych w Europie, który mieści się w Rotterdamie (Holandia).

Od lat castingi do tej szkoły cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem adeptów tańca z całego świata. Ukończenie tej szkoły daje dyplom i tytuł zawodowego tancerza, który honorowany jest w krajach Unii Europejskiej, USA i Kanadzie. Siedlce znalazły się w gronie takich miast jak Barcelona (Hiszpania), Livorno, Naples (Włochy), Rotterdam (Holandia) i Bordeaux (Francja), w których Uniwersytet Artystyczny CODARTS postanowił w tym roku przeprowadzić swoje audycje w dziedzinie tańca. W tych dniach na naszej scenie będzie można również zobaczyć najlepsze spektakle spod szyldu „Codarts”.

CODARTS to Uniwersytet Artystyczny na skalę międzynarodową, gdzie kształci się około 1000 studentów z całego świata. Uczelnia oferuje wysoki poziom kształcenia w dziedzinie muzyki, tańca i sztuki cyrkowej. Wydział tańca Uniwersytetu Artystycznego CODARTS (do niedawna zwany Rotterdamską Akademią Tańca) został założony w 1931 roku przez Corrie Hartong i Gertrud Leistikow. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i wiodących instytutów tańca współczesnego w Europie. Misją Uniwersytetu Artystycznego CODARTS jest szkolenie przyszłej światowej czołówki samoświadomych artystów tańca w programie studiów licencjackich, dając solidne podstawy wszechstronnych i nowoczesnych umiejętności tanecznych i stworzenie jasnej wizji studenta tańca współczesnego. CODARTS aspiruje do kształcenia wysoko wykwalifikowanych artystów tańca, z optymalnym przygotowaniem do kariery tancerzy, którzy bez trudu znajdują pracę na międzynarodowym rynku pracy. Aplikacja na poszczególne programy i kierunki nauczania na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS ma charakter audycji.

CODARTS przeprowadza kilka przesłuchań każdego roku, zarówno w Holandii, jak i za granicą. Na przesłuchaniach eksperci CODARTS oceniają umiejętności techniczne tancerzy, ich możliwości rozwoju zarówno pod względem technicznym, artystycznym jak i motywacyjnym.

Więcej szczegółowych informacji na temat programów kształcenia na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS na www.codarts.nl

Szczegółowe informacje oraz warunki uczestnictwa dostępne pod nr telefonu 518 247 006, 509 619 021, 797 170 864  oraz na stronie www.ckis.siedlce.pl Zgłoszenia prosimy kierować na adres carodance@carodance.pl

źródło: CKiS (reklama)

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.