SPIN

Niedzielny Salon Muzyczny – „Trio harfowe”

Aneta Borkowska środa, 8 kwietnia 2015, 21:55 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mok trio caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 12 kwietnia o godz. 17. do Sali Białej na koncert z cyklu Niedzielny Salon Muzyczny „Trio harfowe” w wykonaniu Grażyny Strzeszewskiej-Lis, Doroty Puchnowskiej-Aftyki oraz Marty Straszyńskiej.

Grażyna Strzeszewska-Lis (harfa) – otrzymała dyplom z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studia kontynuowała u Chantal Mathieu w Konserwatorium w Lozannie, gdzie otrzymała „I Prix de Virtuosité”. Kilkukrotnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Pierre’a Jamet w Gargilesse (Francja) i Jacqueline Borot w Asyżu i Nicei. Na pierwszym ogólnopolskim konkursie harfowym w Radziejowicach otrzymała Gran Prix. Występuje jako solistka i kameralistka. W 2011 r. firma Dux wydała płytę, na której znalazł się nagrany wraz z Anną Sikorzak-Olek i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach koncert na dwie harfy „Voyage” Piotra Mossa. Grażyna Strzeszewska jest obecnie harfistką-solistką orkiestry Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie.

Dorota Puchnowska-Aftyka (flet) – w 1984 r. ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fletu prof. Elżbiety Dastych-Szwarc. Uczestniczyła w wielu kursach fletowych m.in. u Jean PIerre Rampala, Alian Marion, James Galwaya. Brała udział w wielu koncertach w kraju i za granicą m.in. we Francji, Austrii, Luxemburgu, Niemczech, Hiszpanii, Japonii, Chinach. Współpracowała z Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Varsovią oraz licznymi zespołami kameralnymi. Dokonała wielu nagrań dla TVP i PR. Obecnie jest pierwszą flecistką Opery Narodowej.

Marta Straszyńska (altówka) – jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie. Ukończyła studia w klasie altówki prof. Stefana Kamasy. Jednocześnie doskonaliła swoje umiejętności kameralne pod kierunkiem prof. T. Gadziny i S. Kamasy. W tym okresie grała w kwartecie smyczkowym oraz orkiestrze kameralnej. Dyplom z tytułem magistra sztuki otrzymała w roku 1986. Od roku 1983 jest muzykiem orkiestry  Teatru Wielkiego-Opery Narodowej z którą związana jest do dziś. W roku 2007 założyła trio smyczkowe „Archetto”, z którym prowadzi ożywioną działalność koncertową.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.