SPIN

„ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” – ostatnie bilety

Aneta Borkowska piątek, 17 kwietnia 2015, 21:53 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

zus caly

W poniedziałek (27 kwietnia) o godz. 17. i 20. wystawiony zostanie spektakl Teatru Kamienica pt. „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia”. „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” to fantastyczna komedia z elementami czarnego humoru i wątkiem miłosnym w tle. Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

Podobno nieszczęścia chodzą parami – z tym stwierdzeniem nie może zgodzić się główny bohater sztuki „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” (tytuł oryginału: „Cash On Delivery”). Po tym, jak stracił pracę, na jego konto zaczęły spływać różne formy wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, renty dla sierot, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, renty dla wdów, zasiłki macierzyńskie i kolejne coraz nowsze, coraz bardziej wymyślne. Pieniądze mnożą się jak szalone!

Okazuje się, że błyskotliwość głównego bohatera, spolegliwość i oddanie jego przyjaciół oraz stworzenie kilku fikcyjnych postaci pozwolą uruchomić urzędniczą machinę przyznawania zasiłków. Usilne próby wykręcenia się ze skomplikowanej sytuacji powodują lawinę zabawnych zdarzeń, od których, zdawałoby się, nie ma odwrotu… I pomyśleć, że to wszystko z miłości do żony!

Autor: Michael Cooney,
Tytuł oryginalny: „CASH ON DELIVERY” „Z rączki do rączki”,
Przekład: Elżbieta Woźniak,
Reżyseria i scenografia: Emilian Kamiński,
Asystent reżysera: Dorota Kamińska,
Kostiumy: Viamoda Szkoła Wyższa, Caterina,
Obsada: Dorota Kamińska, Katarzyna Pakosińska, Laura Raab, Krystyna Tkacz, Paweł Burczyk, Sambor Czarnota, Tomasz Gęsikowski, Władysław Grzywna, Emilian Kamiński, Paweł Tucholski/Jakub Przebindowski,
Aranżacja utworu finałowego: Marta Grzywacz,
Współpraca plastyczna: Irina Kaharava,
Współpraca literacka: Andrzej Leśniewski,
Asystent produkcji: Wiktoria Konopko,
Zdjęcia: Rafał Latoszek

źródło: CKiS / OPENTEATR (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.