SPIN

OCZAMI KOBIET: „Difret”

Aneta Borkowska czwartek, 23 kwietnia 2015, 21:14 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Etiopski kandydat do Oscara 2015, to opowieść o wojnie cywilizacyjnej ubranej w szaty dramatu sądowego. Podstawę scenariusza stanowi prawdziwa historia, która miała miejsce w 1996 roku. Zostaje ona wykorzystana w celu pokazania, że zmiana jest możliwa w każdym społeczeństwie. (Marcin Pietrzyk. filmweb)

NoveKino Siedlce na seans zaprasza 29 kwietnia o godzinie. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiety. Tym razem widzowie zobaczą dramat „Difret”.

Akcja filmu rozgrywa się w Etiopii i opowiada historię porwanych i zmuszanych do małżeństwa kobiet. 14-letnia dziewczyna z niewielkiej etiopskiej wioski zostaje napadnięta przez kilku mężczyzn w drodze do domu ze szkoły. Odważna Hirut chwyta za strzelbę raniąc przy tym jednego z napastników. Zostaje aresztowana. Z pomocą przychodzi jej prawniczka Meaza Ashenafi, która nie obawia się konsekwencji opowiedzenia się po stronie władzy cywilnej i zanegowania prawa zwyczajowego.

reżyseria: Zeresenay Mehari,
scenariusz: Zeresenay Mehari,
aktorzy: Meron Getnet, Tizita Hagere, Rahel Teshome,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA, Etiopia,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 99 minut,

Partnerem wieczoru będzie Zakład Aktywności Zawodowej z ulicy Chopina 10 w Siedlcach, który przygotuje kulinarną oprawę cyklu Oczami Kobiet. ZAZ zajmuje się organizacją rodzinnych uroczystości, świadczy usługi cateringowe, posiada także profesjonalne zaplecze cukiernicze.

źródło: NoveKino Siedlce (reklama) / filmweb

Możliwość komentowania jest wyłączona.