SPIN

Cztery nowości w NoveKino od piątku

Aneta Borkowska środa, 29 kwietnia 2015, 11:57 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza na cztery nowości jakie na ekranie już od najbliższego piątku (1 maja). Na kinomaniaków czekają: horror „Piramida”, komedia „Poskromić playboya”, film przygodowy „Saga Wikingów” oraz bajka dla najmłodszych widzów „Ups! Arka odpłynęła”.

-„Piramida”

Horror w reżyserii Grégory’ego Levasseura, współautora scenariuszy filmów „Lustra” i „Wzgórza mają oczy”. Grupa egiptologów odkrywa piramidę zakopaną w piaskach pustyni. Badając jej wnętrze gubią się w labiryncie podziemnych korytarzy i odkrywają, że w piramidzie kryją się niesamowite istoty, które zaczynają na nich polować. W rolach głównych: Ashley Hinshaw („Kronika”), Denis O’Hare („Witaj w klubie”) i James Buckley („Seksualni, niebezpieczni”).

reżyseria: Grégory Levasseur,
scenariusz: Daniel Meersand, Nick Simon,
aktorzy: Ashley Hinshaw, Denis O’Hare, James Buckley,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 89 minut,

– „Poskromić playboya”

„Poskromić Playboya” opowiada historię Vince’a (Geoff Stults), najbardziej skutecznego adwokata zajmującego się rozwodami w całej Nowej Anglii. Dla Vince’a, życie to jeden wielki konkurs, a przegrana jest nie do przyjęcia. Dotyczy to także zdobywania pięknych kobiet. Kiedy Vince spotyka Jane (Mena Suvari), jego codzienność przewraca się do góry nogami. Szybko zda sobie sprawę, że właśnie trafił na miłość swojego życia.

reżyseria: Jennifer Finnigan, Jonathan Silverman,
scenariusz: Mark Mussina, Steven Sessions,
aktorzy: Mena Suvari, Kristin Chenoweth, Geoff Stults,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 94 minuty,

– „Saga Wikingów”

Wygnani z ojczyzny Wikingowie, pod wodzą nieustraszonego Asbjörna (Tom Hopper), wyruszają do Brytanii, by zrabowanym z klasztorów złotem wykupić swą wolność i powrót do kraju. Gdy ich podróż przerywa sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkockim wybrzeżu, jedyną szansą na przetrwanie za linią wroga staje się wyprawa do rządzonej przez Wikingów osady Danelaw. Po drodze ludzie Asbjörna napadają na zbrojny konwój, a w ich ręce wpada piękna Lady Inghean (Charlie Murphy), córka króla Szkotów – Dunchaida (Danny Keogh). Zrozpaczony władca wzywa na pomoc Wilcze Stado – oddział okrytych złą sławą najemników, którym przywodzi para bezlitosnych morderców Hjorr (Ed Skrein) i Bovarr (Anatole Taubman). Pogoń jest coraz bliżej, jednak do Wikingów dołącza niespodziewanie tajemniczy mnich Conall (Ryan Kwanten), który zna lokalizację Ścieżki Węża – zagubionego i cieszącego się złą sławą traktu wiodącego do Danelaw.

reżyseria: Claudio Fäh,
scenariusz: Matthias Bauer, Bastian Zach,
aktorzy: Ryan Kwanten, Ed Skrein, Leo Gregory,
gatunek: przygodowy,
kraj produkcji: Niemcy, RPA, Szwajcaria,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 97 minut,

– „Ups! Arka odpłynęła”

Nadciąga potop i wkrótce całą Ziemię zaleje woda. Jedynym ratunkiem dla zwierząt jest miejsce na Arce Noego, której kapitanem został wyniosły Król Lew. Niestety, paru nieboraków nie znalazło się na liście upoważniającej do wejścia na pokład i teraz mają… przechlapane. Uroczy stwór o imieniu Fini, przedstawiciel tajemniczego gatunku pluszczaków, wspierany przez trójkę innych pechowców bez biletu wstępu na Arkę, zmaga się z nadciągającą powodzią oraz stadem gryfów-głodomorów, które… mają smaka na pluszczaka.

reżyseria: Sean McCormack, Toby Genkel,
gatunek: animowany,
kraj produkcji: Belgia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 85 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.