SPIN

OCZAMI KOBIET: „Optymistki”

Aneta Borkowska piątek, 1 maja 2015, 08:55 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Rozpoczynamy maj z cyklem „Oczami Kobiet”, który pojawił się w repertuarze NoveKino Siedlce w pierwszym roku jego istnienia. Dlatego jego widzowie również będą świętować 6 urodziny kina.

NoveKino zaprasza 6 maja o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu. Tym razem widzowie zobaczą norweski dokument „Optymistki”.

„Optymistki” to niezwykła drużyna siatkarska! W jej skład wchodzą panie w wieku od 66 do 98 lat. Pomimo odbywanych co tydzień treningów, od trzydziestu lat nie zagrały żadnego meczu. Teraz to jest jednak ich cel! Dopracowują ostateczną strategię meczową składającą się ze śmiechu, poczucia jedności i wyszydełkowanych kwiatów. Lecz kto będzie ich przeciwnikiem? Plotka niesie, że czeka ich drużyna szwedzkich przystojniaków! Towarzyszymy paniom zarówno na boisku, jak i poza nim, podczas bardzo poważnych, a zarazem przekomicznych przygotowań zawierających dosłownie wszystko: od intensywnych treningów, do szydełkowania w ramach „team buildingu” – wprost do wielkiego finału. Wielu z nas boi się starości. Współczesnym wzorem ideału jest młodość. Te grające w „siatkę” kobiety mogą zmienić nasze wyobrażenia i pozwolą zdać nam sobie sprawę, że tylko ci, którzy potrafią cieszyć się życiem na stare lata, są szczęściarzami.

reżyseria: Gunhild Magnor,
scenariusz: Gunhild Magnor,
gatunek: dokument,
kraj produkcji: Norwegia,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 80 minut,

O kulinarną, dobrą atmosferę wieczoru filmowego 6 maja zadba Klubokawiarnia Dobry Klimat z Siedlec z ul. Sokołowskiej 23 – przyjazne miejsce spotkań wszelakich… Cudowne miejsce dla ludzi w każdym wieku, w którym pięknie pachnie jedzenie a dodatkowo organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi i lekcje gry w brydża!

Prawdopodobnie najbardziej optymistyczny film tego roku Optymistki daje okazję, by przyjrzeć się osobom z naszego najbliższego otoczenia, które oddając się własnym pasjom nie liczą mijających lat, bo wiedzą że to, co najlepsze wciąż jeszcze przed nimi. Jedną z nich jest malarka z Siedlec  Irmina Boruta, która będzie gościem cyklu Oczami Kobiet. Artystka przez wiele lat nikomu nie pokazywała własnych prac… Dziś jej obrazy pomagają odkryć tajemnice siedleckiej architektury i urokliwe zakątki ginącego pejzażu wiejskiego.

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.