SPIN

OCZAMI KOBIET: „Rozumiemy się bez słów”

Aneta Borkowska wtorek, 12 maja 2015, 23:47 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Komediowy fenomen  roku zagramy przed oficjalną premierą w Polsce! 7 milionów widzów we Francji, Cezar 2015 dla najbardziej obiecującej aktorki! Dawno nie było tak zabawnej i wzruszającej zarazem opowieści o kochającej się rodzinie.

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem widzowie 20 maja zobaczą komedię „Rozumiemy się bez słów”.

Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już „ten” chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?

reżyseria: Eric Lartigau,
scenariusz: Victoria Bedos, Stanislas Carré de Malberg, Thomas Bidegain, Eric Lartigau,
aktorzy: Karin Viard, François Damiens, Eric Elmosnino,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 100 minut,

Partnerami wieczoru będą: Polski Związek Głuchych koło terenowe w Siedlcach (zaskakujące tajemnice języka migowego przedstawi Barbara Mitelska – kierownik Ośrodka Dla Dzieci z Wadą Słuchu) oraz Klonowa Spa&Sport Twoja OdNova.

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.