SPIN

Taneczne spotkania Polsko-Japońskie

Aneta Borkowska środa, 27 maja 2015, 23:10 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mok japonia caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza od 31 maja do 4 czerwca na Polsko-Japońskie Międzynarodowe Spotkania Artystyczno – Kulturalne. W tych dniach w Siedlcach będzie gościła Grupa Jazz Dance Station MASHU z miejscowości Hamamatsu w Japonii.

Goście z Kraju Kwitnącej Wiśni ze swoimi przyjaciółmi z Siedlec – Alternatywnym Teatrem Tańca i Formacją Tańca Nowoczesnego LUZ – poznawać będą polską kulturę, uczestniczyć w zajęciach w polskich szkołach, ale również przybliżą nam swoją jakże inną i dla nas orientalną kulturę japońską.Warto w tym miejscu przypomnieć, iż tancerze Alternatywnego Teatru Tańca i Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ na przełomie października i listopada 2013 roku odbyli po raz czwarty tournee w Japonii. 2 czerwca o godz. 18. odbędzie się Koncert Galowy MASHU-LUZ, na który serdecznie zapraszamy. Choreografie zaprezentowane podczas koncertu przygotowali: Chieko Wada, Shinnosuke Wada i Joanna Woszczyńska.

japonia_koncert_galowy

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż tancerze Alternatywnego Teatru Tańca i Formacji Tańca Nowoczesnego „LUZ” na przełomie października i listopada 2013 roku odbyli po raz czwarty tournee w Japonii. Na specjalne zaproszenie Stowarzyszenia Wymiany Kulturalnej i Naukowej POLJA podopieczni Joanny Woszczyńskiej wystąpili przed publicznością japońską promując nasze Miasto i kulturę Polską. W programie występów znalazły się oprócz tańca współczesnego, w którym specjalizuje się formacja również nasze tańce narodowe. Siedleccy artyści koncertowali w miastach Hamamatsu, Nagoja, Gifu.

Współpraca artystyczna między Hamamatsu i Gifu w Japonii a naszym miastem dzięki Alternatywnemu Teatrowi Tańca i Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ trwa już ponad 15 lat.

Wstęp na Koncert Galowy na bezpłatne zaproszenia (do odbioru w MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63).

japonia_szkoly

Program Międzynarodowych Spotkań Artystyczno-Kulturalnych:

31 maja  
godz. 13. – El Greco – zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach
godz. 15. – Warsztaty taneczne WORKSHOP MASHU & LUZ – Bartek Woszczyński, Shinnosuke Wada / Akademia Sztuk „Piękna 7”, ul. Pułaskiego 7

1 czerwca
godz. 9. – Spotkanie oficjalne z Prezydentem Miasta Siedlce / Urząd Miasta Siedlce
godz. 10. – Koncerty i spotkania integracyjne / Zespół Oświatowy w Iganiach

2 czerwca
godz. 8. – Koncerty i spotkania integracyjne / II LO im. Królowej Jadwigi w Siedlcach
godz. 14. – Koncerty i spotkania integracyjne / Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach
– godz. 18. – Koncert Galowy MASHU-LUZ / Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

3 czerwca
godz. 8. – Koncerty i spotkania integracyjne / Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach
godz. 10:30 – Koncerty i spotkania integracyjne / Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum w Siedlcach

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.