SPIN

Spektakl „Przezroczystość”

Aneta Borkowska środa, 10 czerwca 2015, 13:52 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

przezroczystosc caly

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 16 czerwca (wtorek) o godz. 9. i 11. na „Przezroczystość”, czyli spektakl poetycko-muzyczny stworzony przez Andrzeja Meżeryckiego wg wierszy i zapisków poety ks. Jana Twardowskiego.  

Muzyka Waldemar Koperkiewicz i Maciej Turkowski, reżyseria Robert Protasewicz, wykonanie aktorzy Teatru ES.

Przezroczystość to piękne, mądre poetyckie strofy płynące prosto z serca, ciekawa muzyka i oryginalne piosenki, głęboka refleksja i humor. To spektakl o miłości, wierze, nadziei i dobroci, radości i smutku, Bogu i człowieku. Premiera spektaklu miała miejsce w 2000 roku w Siedlcach. Sztuka zebrała świetne recenzje, spotkała się ze znakomitym odbiorem i przyjęciem publiczności.

Od czasu premiery spektakl wystawiony był już ponad 100 razy dla ponad 50 000. widzów. Prezentowany był w teatrach, muzeach, instytucjach kultury, kościołach, klasztorach, amfiteatrach m.in w Siedlcach, Ciechanowie, Szczecinie, Częstochowie (Jasna Góra), Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim, Parczewie, Warszawie, Sabinovie (Słowacja), Krakowie (Rynek Główny), Radomiu, Gdyni, Gdańsku, Łukowie, Poznaniu (Filharmonia Poznańska), Równem – Teatr Dramatyczny (Ukraina) czy Terespolu.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.