SPIN

Spektakl „Berek czyli upiór w moherze”

Aneta Borkowska sobota, 20 czerwca 2015, 17:15 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

plakat-siedlce

W czwartek (25 czerwca) o godz. 17. i 20. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl „Berek czyli upiór w moherze”.

Typowy polski blok. Typowe malutkie mieszkania. W jednym z nich – typowy „moherowy beret”. W drugim – typowy gej. Ona jest już na emeryturze. Jej życie koncentruje się wokół telewizji, toruńskiego radia, religii oczywiście, i córki, która wyprowadziła się z domu i praktycznie zerwała kontakty z matką. On rozpaczliwie szuka miłości. Akceptuje swoją orientację, ale nie potrafi odnaleźć swojej drugiej połowy i nawiązać żadnej trwałej relacji emocjonalnej. Jego gorączkowe poszukiwania „Księcia z Bajki” sprowadzają się do serii przygodnych kontaktów seksualnych.

Oboje są samotni i nieszczęśliwi. Oboje się nienawidzą. I to jak się nienawidzą! Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie nawzajem życie ze wszystkich sił, prześcigając się w wymyślaniu coraz bardziej dokuczliwych złośliwości. Nakręcająca się spirala nienawiści musi doprowadzić wreszcie do nieoczekiwanego zwrotu akcji, który z pewnością Państwa zaskoczy.

Obsada: Ewa Kasprzyk, Paweł Małaszyński, Marta Żmuda Trzebiatowska / Magdalena Lamparska, Marcin Kwaśny,

Bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS. Rezerwacje pod nr tel. 25 794 31 89.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.