SPIN

Premiery w NoveKino w lipcu

Aneta Borkowska poniedziałek, 29 czerwca 2015, 22:36 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w lipcu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

1 lipca

TERMINATOR GENISYS– „Terminator: Genisys”

Niedaleka przyszłość. W roku 2029 John Connor stoi na czele podziemia, walcząc z zagrażającymi ludzkości cyborgami. W tej nierównej walce musi zmierzyć się z siłami przeszłości i … przyszłości. Aby zapewnić sobie życie, wysyła w przeszłość zaufanego porucznika Kyle’a Reese’a, który musi uratować matkę Connora przed śmiercią. Ale to, czego się dowiaduje, zmienia wszystko. Oprócz Ziemi A i Ziemi B istnieje jeszcze jedno uniwersum – C, które ma stać się miejscem dla ludzkości. Tymczasem SkyNet szykuje się do najpotężniejszej wojny w dziejach. Wojny, której celem jest zgładzenie gatunku ludzkiego.

reżyseria: Alan Taylor,
scenariusz: Laeta Kalogridis, Patrick Lussier,
aktorzy: Jason Clarke, Emilia Clarke, Jai Courtney, Arnold Schwarzenegger,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 120 minut,

w glowie sie– „W głowie się nie mieści”

Dorastanie bywa trudne, także dla Riley. Jak każdym z nas, bohaterką kierują uczucia: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Kiedy dziewczyna jest zmuszona porzucić swoje dotychczasowe życie na środkowym zachodzie USA, ponieważ jej ojciec dostał pracę w San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Chociaż Radość, najważniejsze uczucie, robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, Riley nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole…

reżyseria: Pete Docter,
scenariusz: Michael Arndt,
gatunek: animowany/fantasy/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

3 lipca

Imagined– „Idol”

Danny Collins był kiedyś piękny i młody. Teraz jest już tylko piękny. I odcina kupony od swej piosenkarskiej kariery. Wciąż żyje szybko, nadużywa ile się da i zadaje się z nieprzyzwoicie młodymi kobietami. Gdy odkryje list napisany do niego 40 lat temu przez samego Johna Lennona, postanowi dać sobie jeszcze jedną szansę. Rzuci scenę, zbyt młodą kochankę i większość innych używek, by zaszyć się w małym hotelu i zacząć pisać nowe piosenki. Choć okaże się to trudniejsze niż myślał, uświadomi mu, że jeszcze nie jest za późno, by zejść na ziemię i spróbować zrealizować młodzieńcze marzenia, poznać kobietę swego życia, a przede wszystkim odszukać nigdy nie widzianego dorosłego syna.

reżyseria: Dan Fogelman,
aktorzy: Melissa Benoist, Al Pacino, Jennifer Garner,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

randka z królowa– „Randka z królową”

Elżbieta i jej młodsza siostra Małgorzata wymykają się z oficjalnego przyjęcia w hotelu Ritz w Londynie. Podekscytowane ruszają w miasto. Kiedy Małgorzata znika w tłumie wraz z grupą świętujących kapitanów marynarki, Elżbieta wpada (dosłownie!) w ramiona młodego lotnika – Jacka.  Zderzenie odmiennych światów tej nietypowej pary doprowadza do serii zabawnych pomyłek. Szczególnie, że Jack nie wie kim jest Elżbieta, ona zaś nie zna jego tajemnicy.  Próbując odnaleźć Małgorzatę, jednocześnie uciekają przed dwoma wysłannikami Królewskiej Gwardii.

reżyseria: Julian Jarrold,
scenariusz: Trevor De Silva,
aktorzy: Sarah Gadon, Emily Watson, Bel Powley,
gatunek: dramat/romans/thriller,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2015,

10 lipca

ted– „Ted 2”

Miś Ted podejmuje w swoim życiu poważną decyzję. Postanawia ożenić się z Tami Lynn (Jessica Barth) i mieć z nią dziecko. John (Mark Wahlberg), chcąc pomóc przyjacielowi, postanawia zostać dawcą nasienia. Jednak, aby nowożeńcy mieli prawo do opieki nad maluchem, miś musi udowodnić przed sądem, że jest istotą ludzką.

reżyseria: Seth MacFarlane,
scenariusz: Alec Sulkin, Wellesley Wild, Seth MacFarlane,
aktorzy: Mark Wahlberg, Seth MacFarlane, Amanda Seyfried,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 125 minut,

17 lipca

ant man– „Ant-Man”

Zawodowy oszust Scott Lang (Paul Rudd) aka Ant-Man, za sprawą niezwykłego kostiumu potrafi zmniejszać się do rozmiarów mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę. Gdy świat stanie w obliczu nowej generacji zagrożeń, Ant-Man wraz ze swoim mentorem doktorem Hankiem Pymem (Michael Douglas), zaplanuje skok, który może zapobiec katastrofie.

reżyseria: Peyton Reed,
scenariusz: Adam McKay, Andrew Barrer, Gabriel Ferrari,
aktorzy: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Corey Stoll,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2015,

10.01_ 0434.tiff– „Magic Mike XXL”

Akcja „Magic Mike XXL” rozgrywa się trzy lata po tym, jak Mike, będąc u szczytu sławy, zakończył karierę striptizera. Teraz pozostali członkowie Kings of Tampa są gotowi skończyć z tym zajęciem. Chcą to jednak zrobić w swoim stylu: wystąpić w Myrtle Beach ostatni raz, z wielką pompą, i zaprosić na scenę legendarną gwiazdę — Magic Mike’a. W drodze na ostatnie przedstawienie z kilkoma postojami w Jacksonville i Savannah, które mają służyć odbudowaniu starych przyjaźni i nawiązaniu nowych, Mike i jego koledzy opanowują nowe ruchy i na różne sposoby rozprawiają się z przeszłością.

reżyseria: Gregory Jacobs,
scenariusz: Channing Tatum, Reid Carolin,
aktorzy: Channing Tatum, Matt Bomer, Joe Manganiello,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 115 minut,

z dala od– „Z dala od zgiełku”

Anglia, połowa XIX stulecia. Młoda i piękna Bathsheba Everdene dziedziczy wielką farmę, postanawia walczyć o jej utrzymanie i swą niezależność w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Trzech z nich rywalizuje o jej względy, co prowadzi do nieuchronnego konfliktu.

reżyseria: Thomas Vinterberg,
scenariusz: David Nicholls,
aktorzy: Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts, Michael Sheen,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 119 minut,

24 lipca

klucz do wiecznosci– „Klucz do wieczności”

Wiekowy multimilioner dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny przenosi swoją świadomość do ciała zdrowego, młodego człowieka. Choć operacja przebiega pomyślnie, mężczyznę zaczynają nawiedzać koszmarne wspomnienia związane z tajemniczą przeszłością dawcy. Musi odkryć jego tożsamość i dowiedzieć się dlaczego komuś tak bardzo zależy na jego śmierci.

reżyseria: Tarsem Singh,
scenariusz: David Pastor, Alex Pastor,
aktorzy: Ryan Reynolds, Ben Kingsley, Natalie Martinez,
gatunek: dramat/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

koko smoko– „Koko smoko”

Mały ognisty smok Kokos otrzymuje niezwykle odpowiedzialne zadanie: ma strzec ognistej trawy, która jest wielkim skarbem smoczego rodu. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, a trawa znika Kokosowi sprzed nosa. Dzielny smok postanawia wyruszyć na poszukiwanie zaginionego skarbu. W tej przygodzie towarzyszyć mu będzie smoczy przyjaciel Oskar oraz sympatyczna kolczatka Lusia. Wkrótce Kokos odkryje dwie zaskakujące prawdy: po pierwsze -inne gatunki smoków nie przepadają za smokami ognistymi, po drugie –bez ognistej trawy całej wyspie grozi katastrofa. Mały bohater postanawia zrobić wszystko, by uratować ojczyznę wszystkich smoków i położyć kres międzygatunkowym waśniom.

reżyseria: Nina Wels, Hubert Weiland,
scenariusz: Mark Slater, Gabriele Walther,
gatunek: animowany,
kraj produkcji: Niemcy,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 83 minuty,

piksele– „Piksele”

Kultowi bohaterowie gier lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych powracają. Pac-Man, wielki goryl Donkey Kong, kosmici ze „Space Invaders” najadą Ziemię z kosmosu cyberprzestrzeni. Pamiętacie jak chcieliście ich ustrzelić? Teraz wezmą odwet. Nawet pozytywni bohaterowie gier przejdą przemianę i staną się superzłoczyńcami, których jedynym celem jest zamienienie świata w piksele. Ludzkość znajdzie się w prawdziwym niebezpieczeństwie, znikną miasta, a na ulicach będzie grasował pożerający wszystko wielki Pac-Man. Jeśli myślicie, że macie siedem żyć… Na ratunek światu przyjdzie szkolny kolega prezydenta Stanów Zjednoczonych (Kevin James) – mistrz gier komputerowych sprzed lat, dziś instalator kablówki Sam Brenner (Adam Sandler).

reżyseria: Chris Columbus,
scenariusz: Timothy Dowling, Tim Herlihy, Adam Sandler,
aktorzy: Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan,
gatunek: komedia/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

tejemnice watykanu– „Taśmy Watykanu”

27-letnia Angela Holme w zagadkowy sposób sprowadza cierpienie i śmierć na każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, zaczyna badać jej przypadek i dochodzi do wniosku, że kobieta padła ofiarą opętania. Bezradny w konfrontacji z siłą nieczystą, zwraca się o pomoc do Watykanu. Na prośbę kapłana, Stolica Apostolska wysyła na miejsce parę doświadczonych egzorcystów – kardynała Bruuna i asystującego mu wikariusza Imaniego. Duchowni nie wiedzą, że przyjdzie im zmierzyć się ze starożytnym demonem, którego szatańskie moce wykraczają poza wszystko, z czym dotychczas mieli do czynienia.

reżyseria: Mark Neveldine,
aktorzy: Olivia Taylor Dudley, Michael Peña, Dougray Scott,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 100 minut,

31 lipca

imerium robotow– „Imperium robotów. Bunt człowieka”

W niedalekiej przyszłości Ziemia zostaje podbita przez roboty. Mieszkańcy naszej planety, oznakowani implantami monitorującymi ich aktywność życiową, nie mogą opuszczać domów, a złamanie zakazu karane jest śmiercią. Dziesięcioletni Connor (Milo Parker), który stracił rodziców w trakcie inwazji, mieszka teraz z Seanem (Callan McAuliffe), jego matką Kate (Gillian Anderson) i parą znajomych nastolatków. Kiedy chłopiec przypadkowo odkrywa, jak zneutralizować implanty, jego przyjaciele postanawiają skorzystać z okazji i rzucić wyzwanie maszynom. Opuszczają miasto i wyruszają na poszukiwanie zaginionego ojca Seana – wojskowego pilota Danny’ego (Steven Mackintosh). Tropem bohaterów podąża diaboliczny Pan Smythe (Ben Kingsley) – zdrajca na usługach sztucznej inteligencji. Gdy wszystko wydaje się stracone, a pogoń jest tuż tuż, Sean odkrywa w sobie niezwykłą moc, która może zadecydować o wyniku nadchodzącej batalii ludzi z robotami.

reżyseria: Jon Wright,
scenariusz: Jon Wright, Mark Stay,
aktorzy: Ben Kingsley, Gillian Anderson, Callan McAuliffe,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 90 minut,

wykolejona– „Wykolejona”

Judd Apatow, reżyser „Druhen”, „Wpadki” i „40-letniego prawiczka”, przedstawia historię młodej kobiety, której życie wypełnia fantastyczna praca marzeń i bogate życie towarzyskie, jest popularna, zamożna, każdy chciałby być na jej miejscu. Ale jej życie osobiste to katastrofa. Prawdziwa katastrofa.

reżyseria: Judd Apatow,
scenariusz: Amy Schumer,
aktorzy: Amy Schumer, Bill Hader, Brie Larson,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 122 minuty,

papierowe miasta– „Papierowe miasta”

Ekranizacja bestsellerowej powieści Johna Greena, autora ”Gwiazd naszych wina”. Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – od zawsze jest zakochany we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum. Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów. Po drodze przekonuje się na własnej skórze, że ludzie są w rzeczywistości zupełnie inni niż sądzimy.

reżyseria: Jake Schreier,
scenariusz: Scott Neustadter, Michael H. Weber,
aktorzy: Nat Wolff, Cara Delevingne, Halston Sage,
gatunek: romans,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 120 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.