SPIN

„Ad Libitum” w ramach Brofaktura Music Festival

Aneta Borkowska poniedziałek, 27 lipca 2015, 16:13 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

brofaktura caly

W najbliższy piątek (31 lipca) o godzinie 20:30 na Skwerze przy Hali Targowej (w razie niepogody sala główna Brofaktury) odbędzie się kolejny koncert w ramach Brofaktura Music Festival. Tym razem w koncercie „Nie tylko o miłości…” zaprezentuje się duet „Ad Libitum”.

„Ad Libitum” to połączenie eterycznego wokalu Olgi Ślepowrońskiej i nastrojowych dźwięków fortepianu, za którym zasiądzie Krzysztof Osiak. W programie koncertu znajdą się utwory m.in. Franka Sinatry, Leonarda Cohena, Kuby Badacha czy zespołu Bracia.

Brofaktura Music Festival to letni cykl koncertów przygotowany w zabytkowej Hali Targowej. Największą jego zaletą jest jego różnorodność. Usłyszymy tu zarówno akustyczne ballady, łagodne połączenia jazzu, dream popu i indie, blues i swing w rockowym wydaniu czy funky i muzykę elektroniczną. Jego atutem jest też ogólnodostępność. Organizatorzy nie biletują koncertów – chcą, aby kultura była tu dostępna dla jak najszerszego grona melomanów.

Letni festiwal dźwięku w Brofakturze rozpoczęła 3 lipca Natasza Ptakova – Artystka okrzyknięta mianem „odkrycia roku 2014” polskiej muzyki alternatywnej. Kolejne propozycje – duet Soul Eyes (11 lipca) i zespół Słodkokwaśni (17 lipca) – spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności. Przed nami jeszcze 6 wyjątkowych koncertów. Goście lokalnej manufaktury piwa usłyszą zespół Mimi Manú (24/07), duet Ad Libitum (31/07) oraz zespoły Deep Down Inside (07/08), Kwiaty Rocka  (14/08), Workaholic (22/08) oraz na pożegnanie wakacji Mikromusic Acoustic Trio (30/08).

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.