SPIN

Jazz przy fontannie – Charli Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 Set

Aneta Borkowska poniedziałek, 27 lipca 2015, 16:09 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

letnie_granie_charli_spin

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 2 sierpnia o godz. 19. na Jazz przy fontannie – Charli Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 Set. Skwer przy fontannie, ul. Pułaskiego 6.

Amerykański trębacz, kompozytor i aranżer, współpracownik Dextera Gordona, Bena Webstera, Arta Taylora i Lou Genetta, wystąpi z towarzyszeniem formacji, która łączy ze sobą różne bieguny muzycznych doznań – jazzowe frazy i swingująca pulsacja przewija się z rockową energią, funkowym groovem i bluesową siłą przekazu. Zespół 4SET to wyjątkowy kwartet podparty wiedzą i doświadczeniem lidera z dodatkiem siły i werwy młodszej części bandu. Wyjątkowe kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą.

Charli Green – urodził się i dorastał w Memphis USA. Współpracował z największymi muzykami jazzowymi, a obecnie pracuje ze własną orkiestrą The Charli Green Big Band, dla której komponuje, aranżuje i dyryguje.

Krzysztof „Puma” Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog – jeden  z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat 70. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma „Gitara i Bas”. Jego koncerty cieszą się uznaniem zarówno w Polsce jak i za granicą.

Charli Green – trąbka, Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara, Łukasz Gorczyca – gitara basowa, Jacek Prokopowicz – instrumenty klawiszowe, Adam Grzelak – perkusja.

W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Sali Białej MOK przy ul. Pułaskiego 6.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.