SPIN

Koncert Kwartetu Smyczkowego „Aleksandria”

Aneta Borkowska sobota, 1 sierpnia 2015, 19:45 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 6 sierpnia o godz. 19. na Europejskie spotkania z muzyką przy fontannie – Kwartet Smyczkowy „Aleksandria”. Skwer przy fontannie, ul. Pułaskiego 6.

W sierpniu Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach na letnie czwartkowe wieczory przygotował cykl czterech koncertów w wyjątkowo nastrojowej i klimatycznej scenerii skweru przy fontannie. Program koncertów zróżnicowano tematycznie i instrumentalnie tak, aby każdy mógł w nim znaleźć coś interesującego. Zapraszamy na spotkania z kameralną muzyką klasyczną jak i muzyką współczesną w interpretacji i wykonaniu wybitnych artystów scen polskich i europejskich.

Europejskie spotkania z muzyką przy fontannie to cykl koncertów, których zadaniem jest przybliżenie siedleckiej publiczności muzyki z różnych zakątków Europy. Serię koncertów rozpocznie Kwartet Smyczkowy „Aleksandria”, który powstał w 2008 roku. Tworzy go czwórka muzyków: Piotr Grabowicz – kierownik artystyczny, I skrzypce, Dariusz Rytel – II skrzypce, Katarzyna Wasińska – altówka, Edyta Koć – wiolonczela.

To jedyny taki kwartet w naszym mieście. W ostatnich latach wypracował sobie własny wizerunek. Kwartet smyczkowy przestał być kojarzony z zespołem, który z akademicką powagą wykonuje tylko utwory muzyki klasycznej, choć muzycy przywiązują do klasycznego repertuaru wielką wagę i nigdy z niego nie rezygnują. Jednak główny nacisk „Aleksandria” kładzie na to, by podejście do muzycznej materii było żywe i twórcze, a spektrum działań szersze, niż ma to miejsce w przypadku innych tego typu zespołów. Dlatego też, muzycy często tworzą niezapomniane programy koncertowe. Z ich udziałem powstają również wspaniałe koncerty plenerowe.

Wstęp bezpłatny. W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Sali Białej MOK.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.