SPIN

Recital Ryszarda Wolbacha

Aneta Borkowska niedziela, 9 sierpnia 2015, 08:07 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 16 sierpnia o godz. 19. na Rock przy fontannie – Recital Ryszarda Wolbacha. Skwer przy fontannie, ul. Pułaskiego 6.

Ryszard Wolbach to postać znana na polskiej scenie muzycznej od ponad trzydziestu lat. Współzałożyciel zespołu Babsztyl, który zyskał popularność w latach 80-tych. To z jego repertuaru pochodzą takie utwory jak „Hej przyjaciele” i „Kiedy góral umiera”, jeden z późniejszych hitów formacji Harlem, utworzonej przez Ryszarda Wolbacha w 1993 roku. Był jej liderem do 2009 roku. W tym czasie grupa tworzyła takie przeboje jak: „Kora”, „5:30″ czy „Blues o zdradzie”. Z zespołami Babsztyl i Harlem występował wielokrotnie na największych scenach polskich i zagranicznych. Po odejściu od Harlemu, postanowił rozpocząć solową karierę. Obecnie realizuje wspólnie z Agencją IDO projekt „Kolory Nadziei”, w ramach którego powstała pierwsza solowa płyta artysty pod tytułem „Wielki Dzień”.

Recital „Kolory Nadziei” to ekscytująca podróż przez muzyczne fascynacje Ryszarda Wolbacha, utrzymana w konwencji akustycznego grania. To świat ballady, bluesa, country, rocka i muzyki folk. Ten charyzmatyczny, pełen ciepła i niespożytej energii artysta, proponuje w swoim ponad godzinnym recitalu fascynującą opowieść o miłości, przyjaźni, nadziei i… zdradzie, pisaną piórem wrażliwego poety, kompozytora i wokalisty.

Ryszard Wolbach obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności artystycznej. Ten jubileuszowy recital artysty jest znakomitą okazją do spotkania z jego licznymi fanami zarówno w kameralnym pomieszczeniu, jak i na dużej scenie plenerowej, w towarzystwie swojego nieodłącznego zespołu.

Wstęp bezpłatny, w przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Sali Białej MOK.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.