SPIN

Premiery w NoveKino Siedlce we wrześniu

Aneta Borkowska niedziela, 30 sierpnia 2015, 22:32 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce we wrześniu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

4 września

Straight Outta Compton– „Straight Outta Compton”

Film opowiadającego o grupie hip-hopowej „N.W.A.”. Zespół został założony w 1986 i należało do niego wielu znanych artystów hip-hopowych takich jak Ice Cube, Dr Dre, Eazy-E czy też Dj Yella.

reżyseria: F. Gary Gray,
scenariusz: Andrea BerloffS, Leigh Savidge, Alan Wenkus, Sheldon Turner, Jonathan Herman,
aktorzy: Jason Mitchell, Corey Hawkins, Aldis Hodge,
gatunek: biograficzny/muzyczny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 147 minut,

transpoter– „Transporter: Nowa moc”

Najlepszy kurier samochodowy świata, były agent specjalny Frank Martin (Ed Skrein), otrzymuje nowe zlecenie. Wynajęty przez piękną Annę i jej trzy seksowne towarzyszki, szybko odkrywa, że stał się marionetką w rękach przebiegłej femme fatale. Kobieta porywa mu ojca (Ray Stevenson), a jego samego zmusza do konfrontacji z bezwzględnym gangiem rosyjskich handlarzy żywym towarem. Popychany chęcią zemsty mistrz kierownicy rusza na ratunek uprowadzonemu. W najeżonej niebezpieczeństwami misji na malowniczej Francuskiej Riwierze nie zatrzyma go żaden człowiek, ani żadna z zasad transportera!

reżyseria: Camille Delamarre,
scenariusz: Bill Collage, Adam Cooper,
aktorzy: Ed Skrein, Ray Stevenson, Loan Chabanol,
gatunek: akcja,
kraj produkcji: Francja, Chiny,
rok produkcji: 2015,

8 września

_H9C2180.DNG– „W nowym zwierciadle: Wakacje”

Kolejne pokolenie Griswoldów wyrusza na wakacje. Dorosły Rusty Griswold (Helms), pełen nadziei na zacieśnienie rodzinnych relacji, idąc w ślady swojego ojca, organizuje niespodziankę dla swojej żony Debbie (Applegate) i dwóch synów. Jest nią wycieczka do Wallay World – ulubionego parku rozrywki całej Ameryki.

reżyseria: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein,
scenariusz: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein,
aktorzy: Ed Helms, Christina Applegate, Skyler Gisondo,
gatunek: komedia/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 99 minut,

10 września

wizyta– „Wizyta”

Mroczny, pełen zaskakujących wydarzeń film opowiada historię wizyty dwojga nastolatków, którzy spędzają kilka dni u dziadków. Dziadków, których nigdy wcześniej nie widzieli. Niezrozumiałe, dziwne, niepokojące zachowanie babci i dziadka jest wynikiem przerażającej tajemnicy…

reżyseria: M. Night Shyamalan,
scenariusz: M. Night Shyamalan,
aktorzy: Kathryn Hahn, Ed Oxenbould, Olivia DeJonge,
gatunek: horror/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

11 września

SOUTHPAW– „Do utraty sił”

Billy Hope ciężką pracą osiągnął wszystko, czego można oczekiwać od życia. Ma piękną i kochającą żonę (McAdams), uroczą córkę i wielkie osiągnięcia na ringu. Choć wydaje się to niemożliwe, w ciągu jednego dnia traci wszystko. Billy sięga dna, a jedynym sposobem, by się od niego odbić, jest rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Wsparcie znajduje na sali treningowej prowadzonej przez emerytowanego pięściarza i trenera najtwardszych bokserów amatorów (zdobywca Oscara Forest Whitaker). Dzięki jego wsparciu, Billy rozpoczyna największą walkę swojego życia, która ma przynieść mu odkupienie i zwrócić zaufanie bliskich. Najważniejsze stracie odbędzie się jednak poza ringiem.

reżyseria: Antoine Fuqua,
scenariusz: Kurt Sutter,
aktorzy: Jake Gyllenhaal, Rachel McAdams, Forest Whitaker,
gatunek: dramat/sportowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 123 minuty,

hugo– „Hugo i łowcy duchów”

Jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Jednak pewnego dnia w piwnicy swego domu spotyka galaretowatego zielonego duszka o imieniu Hugo. Dziwaczny stwór bardzo chciałby być straszny, ale średnio mu to wychodzi, bo jest poczciwym fajtłapą. Nieborak musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam starożytny duch zimna. Intruz stanowi zagrożenie dla całego miasta, które wkrótce może stać się wielką bryłą lodu. Jedynym sposobem na powstrzymanie bestii jest współpraca z Leokadią Parzydło – nieustraszoną funkcjonariuszką tajnej agencji profesjonalnych łowców duchów, która chroni świat przed złymi mocami. Tom, Hugo i Leokadia stworzą drużynę, jakiej nie widział świat… i zaświaty.

reżyseria: Tobi Baumann,
scenariusz: Tobi Baumann, Murmel Clausen, Martin Ritzenhoff, Christian Tramitz, Mike O’Leary,
aktorzy: Milo Parker, Anke Engelke, Bastian Pastewka,
gatunek: familijny/fantasy,
kraj produkcji: Austria, Irlandia, Niemcy,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 90 minut,

karbala– „Karbala”

To były cztery dni piekła… Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej.

reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz,
scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz,
aktorzy: Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 115 minut,

nigdy nie– „Nigdy nie jest za późno”

Supertrio Meryl Streep (trzykrotna laureatka Oscara), Jonathan Demme (Oscar za „Milczenie owiec”, „Filadelfia”, „Rachel wychodzi za mąż”) i Diablo Cody (Oscar za scenariusz do filmu „Juno”) przedstawia historię starzejącej się gwiazdy rocka (Meryl Streep ), która w młodości porzuciła rodzinę na rzecz show biznesu. Teraz wraca na łono rodziny, a właściwie próbuje pozbierać jej szczątki. Nie jest przy tym pokorna i cierpliwa, tak jak współczująca nie jest jej rozwiedziona córka (Mamie Gummer).

reżyseria: Jonathan Demme,
scenariusz: Diablo Cody,
aktorzy: Meryl Streep, Kevin Kline, Mamie Gummer,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

18 września

czy naprawde– „Czy naprawdę wierzysz?”

Czy człowiek potrafi żyć bez wiary? Czy życie bez niej ma w ogóle sens? To pytania, przed którymi – w swoim najnowszym filmie – postawili bohaterów twórcy znanego z polskich ekranów „Bóg nie umarł”. Dwanaście różnych postaw życiowych, dwanaście całkowicie odmiennych charakterów, których drogi niespodziewanie krzyżują się… Każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkryje moc chrystusowego krzyża. Punktem wyjścia do opowiedzenia historii staje się przypadkowe (?) spotkanie ulicznego kaznodziei z proboszczem lokalnej parafii. Uświadamia ono temu drugiemu, jak ważne w prawdziwej wierze – obok szczerej modlitwy – jest działanie w imię dobra.

reżyseria: Jon Gunn,
scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Solomon,
aktorzy: Ted McGinley, Mira Sorvino, Lee Majors,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 115 minut,

everest– „Everest”

Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 r., kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla (Jason Clarke) próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. „Everest” to film o granicach ludzkiej wytrzymałości – fizycznej i psychicznej.

reżyseria: Baltasar Kormákur,
scenariusz: Lem Dobbs, Simon Beaufoy, Mark Medoff, Justin Isbell, William Nicholson,
aktorzy: Jason Clarke, Josh Brolin, John Hawkes,
gatunek: przygodowy/thriller,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 150 minut,

A005_C019_0808VM „Klub Włóczykijów”

Kornel i Maks spędzają wakacje przed ekranem komputera i nie myślą o powrocie do nudnego realu. Wszystko zmienia nagła wizyta czarnej owcy rodziny, wuja Dionizego. Nieobliczalny krewny wciąga chłopców do prawdziwego świata, pełnego nieoczekiwanych wydarzeń i niezwykłych postaci. Pod ich przewodnictwem Klub włóczykijów wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie skarbu ukrytego przed laty przez pradziadka Kornela. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli bandyci – Dr Kadryll (Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Mecwaldowski). Rozpoczyna się, pełen komicznych pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji, wyścig z czasem. Taka przygoda zdarza się raz w życiu!

reżyseria: Tomasz Szafrański,
scenariusz: Tomasz Szafrański,
aktorzy: Bogdan Kalus, Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski,
gatunek: przygodowy,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 94 minuty,

wiezien– „Więzień Labiryntu: Próby ognia „

Druga z cyklu ekranizacji bestsellerowych powieści Jamesa Dashnera, thriller science fiction, którego akcja rozgrywa się w świecie dotkniętym wielkim kataklizmem. Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie. W Labiryncie życie było łatwe. Było jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu…

reżyseria: Wes Ball,
scenariusz: T.S. Nowlin,
aktorzy: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster,
gatunek: akcja/science-fiction/thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

25 września

krol zycia– „Król życia”

Edward jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca. Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę. Edward nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko jest inne.

reżyseria: Jerzy Zieliński,
scenariusz: Fadi Chakkour,
aktorzy: Robert Więckiewicz, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 96 minut,

sicario– „Sicario”

Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany „konsultantem”, który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macer największym szokiem.

reżyseria: Denis Villeneuve,
scenariusz: Taylor Sheridan,
aktorzy: Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin,
gatunek: dramat/kryminalny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 121 minut,

źródło: NoveKino (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.