SPIN

„SZKŁO – spektakl Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ”

Aneta Borkowska środa, 2 września 2015, 20:53 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

szklo_spin_1000x500_06_09_2015

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 6 września (niedziela) o godz. 19. do sali „Podlasie” na „SZKŁO – spektakl Alternatywnego Teatru Tańca „LUZ”.

Spektakl „SZKŁO” Alternatywnego Teatru Tańca LUZ jest połączeniem tańca współczesnego z krótkimi czarno-białymi, retrospekcyjnymi filmami i dramatyczną narracją głównego bohatera. To spektakl o uczuciach, emocjach i dzieciństwie, którego nie było. Opowieść o życiu bez miłości, z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy. Świat widziany w konflikcie wartości przez pryzmat butelki i dźwięku szkła.

„Kim jestem, kim Ty dla mnie byłeś?”
Otwierają się drzwi zwykłego domu…

Scenariusz spektaklu jest oparty na wspomnieniach z życia dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym. To rozważania zranionego emocjonalnie dziecka alkoholika, opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości. Mocne zaakcentowanie problemu poprzez artystyczny język tańca współczesnego, podejście do samego problemu DDA, symbolika, często niewypowiedziane dosłownie słowa, mają na celu uświadomienie powszechności tego zjawiska w naszym społeczeństwie oraz wskazanie różnych dróg szukania pomocy dla dzieci oraz osób dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Woszczyńska
Choreografia: Bartosz Woszczyński, Joanna Woszczyńska

Bartek Woszczyński z etiudą ze spektaklu The Perfect World został laureatem I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Solo Dance Contest 2013 w ramach V Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Bilety w cenie 20 zł (dorośli) oraz 15 zł (młodzież szkolna i studenci) do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.