SPIN

Wystawa „Wojskowa 5. Tam był stadion”

Aneta Borkowska piątek, 4 września 2015, 07:55 Kultura

wystawa caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę Sławomira Kindziuka „Wojskowa 5. Tam był stadion” w Galerii „w Bramie”. Prace można oglądać do 30 września.

Pamięć jest krótka, minie jeszcze kilka lat i tylko starsi mieszkańcy miasta przechodząc obok Galerii Siedlce będą pamiętali, że w tym miejscu przez ponad 80 lat był stadion sportowy. Prezentowana we wrześniu w Galerii „w Bramie” wystawa fotografii historycznych „Wojskowa 5. Tam był stadion” przypomina jak bogate było w różnych okresach życie sportowe Siedlec.

Na wybudowanym w 1925 r. i zlikwidowanym w 2008 r. stadionie rozgrywali mecze ekstraklasy piłkarze WKS 22 pp, a później w niższych klasach piłkarze Pogoni, toczyli ligowe boje hokeiści i szczypiorniści, tysiące widzów oglądało zawody żużlowe, była bieżnia lekkoatletyczna i korty tenisowe, w drewnianym pawilonie grali pingpongiści. Wystawa, która przeniesie oglądającego w nieistniejący już kwartał miasta, została przygotowana przez siedleckiego dziennikarza Sławomira Kindziuka. Autor dokonał wyboru około stu zdjęć spośród kilkuset zgromadzonych przy okazji pisania kolejnych książek: „Nie tylko piłkarze. 60 lat MKS Pogoń Siedlce”, „Nie tylko sztangiści. 30 lat WLKS Siedlce”, „90 lat futbolu w Siedlcach. Sezon po sezonie” i „Kultura fizyczna w Siedlcach”.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.