SPIN

Pokaz filmu „Karbala” z siedlczankami

Aneta Borkowska poniedziałek, 7 września 2015, 14:56 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Uroczysty pokaz filmu „Karbala”  organizuje 11 września o godz. 18.30 NoveKino Siedlce. Wystąpiły w nim dwie utalentowane, pochodzące z Siedlec młode aktorki.

„Karbala” reż. Krzysztof Łukaszewicz – długo wyczekiwana produkcja, okryte tajemnicą  wydarzenia, prawdziwa historia jednej z najbardziej bohaterskich polskich bitew po II wojnie światowej. Film jest hołdem dla żołnierzy walczących na misjach, dla ich rodzin dotkniętych rozłąką.

Gośćmi specjalnymi spotkania będą pochodzące z Siedlec dwie młodziutkie aktorki:  Magda i Maja Michalak, które przez dwa tygodnie pracowały na planie filmu. Widzom opowiedzą o kulisach powstawania produkcji i swojej grze aktorskiej. Całość wzbogaci pokaz pamiątkowych zdjęć.  Projekcję poprzedzi także rozmowa z zaproszonymi gośćmi związanymi z fundacją Szarik – weteranami wojennymi, pokazująca prawdziwe doświadczenia polskich żołnierzy na misjach zagranicznych.

To były cztery dni piekła… Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza (opis dystrybutora).

novekino1 novekino2

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)  / fot. po lewej Maja i Magda Michalak z Bartłomiejem Topą, po prawej z Antkiem Królikowskim

Możliwość komentowania jest wyłączona.