SPIN

Koncert Olgi Szomańskiej „Nówka”

Aneta Borkowska czwartek, 10 września 2015, 11:09 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

szomanska

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 26 września o godz. 18. na koncert Olgi Szomańskiej „Nówka”, który odbędzie się w Sali widowiskowej „Podlasie”.

Na koncercie Olgi Szomańskiej „Nówka” usłyszymy przede wszystkim utwory z płyty pod tym samym tytułem, napisane wspólnie z kompozytorem Marcinem Partyką.

To nowe oblicze muzyczne tej wszechstronnej wokalistki, która dała się poznać szerokiej publiczności przebojem Piotra Rubika „Niech mówią, że to nie jest miłość”. Od tego czasu zachwyca talentem, charyzmą i różnorodnością wykonywanego repertuaru począwszy od gospel z chórem TGD, poprzez udział w rock-operze „Krzyżacy” i koncercie „Salute to Queen” po piosenki Anny German i wiele innych.

„Nówka” to piosenki o kobietach i dla kobiet – utrzymane w przyjemnym klimacie muzycznym chill out/soul-pop. Zawiera piosenki o kobiecych snach, pragnieniach i o sercu pełnym miłości – tej romantycznej i tej niespełnionej. W koncercie usłyszymy również nowe wersje wybranych piosenek Piotra Rubika oraz Anny German.

„Niech ten koncert będzie pamiętnikiem dla kobiet i drogowskazem dla mężczyzn” – Olga Szomańska

OLGA SZOMAŃSKA – aktorka, wokalistka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość”. Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu. Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach oraz spektaklach Teatru Rampa. Obecnie występuje w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny oraz jako Michelle w musicalu „The Bricklin – samochodowa fantazja”. Jest wokalistką w zespole hip-hopowym Full Power Spirit. Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”, które zdobyły status kolejno: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty. W 2011 r. wydała swoją pierwszą solową płytę „Nówka”.

Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.