SPIN

Koncert „Cześć i chwała bohaterom z Siedlec”

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 września 2015, 21:05 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

seniorynki cale

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 20 września o godz. 17. do sali „Podlasie” na koncert poetycko-muzyczny „Cześć i chwała bohaterom z Siedlec – uczestnikom II Wojny Światowej w 70 rocznicę zakończenia działań wojennych”.

Zespół Artystyczny „Seniorynki” istnieje od marca 2003 roku, początkowo działając przy Klubie Seniora „ZDROWIE”,  a od listopada 2012 roku jako samodzielne Stowarzyszenie Zespół Artystyczny „Seniorynki”. Zespół tworzą emeryci, renciści i sympatycy – pasjonaci i miłośnicy muzyki, którzy swój wolny czas postanowili spędzać aktywnie. Obecnie skład zespołu to 23 osoby – 15 pań i 8 panów oraz 7 osobowa Kapela w składzie: skrzypce, gitary, akordeon, klarnet i perkusja.

Spełniliśmy się zawodowo, ale nie chcemy być narzekającymi pacjentami przychodni, tylko czynnie uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym naszego miasta. Nasze różnorodne koncerty cieszą się niezwykłą popularnością wśród mieszkańców miasta. Sale koncertowe wypełniane są po brzegi nie tylko odbiorcami widzów – seniorów, ale i młodszych środowisk. Otrzymujemy owacje na stojąco i słowa uznania i podziwu dla artystów liczących  60-70-80 i więcej lat.

Twórcą Zespołu, autorem scenariuszy, reżyserem i prowadzącym jest od początku Jadwiga Stachowska przy aktywnej pomocy członków Kapeli i Zespołu.

Od początku powstania naszym motywem przewodnim są słowa:
„Jesień życia smutna nie musi wciąż być
Jesień życia to radość minionych chwil
Więc seniorze wstąp do nas i zabaw się
A zobaczysz jak emeryt swoje pasje tu przekuwa w czyn”……..
prezes zarządu, Jadwiga Stachowska

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.