SPIN

OCZAMI KOBIET: „Chemia”

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 września 2015, 19:59 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

„Bartosz Prokopowicz podjął się niełatwego zadania: zdecydował się stworzyć film osobisty i – co nieuniknione – do głębi smutny, przełamując ten smutek chwilami humoru i dystansu. Potrzeba jednak wielkiego wyczucia, by przy tak poważnym temacie znaleźć równowagę między tragizmem a komizmem, przyziemnością a patosem”. (Karolina Kandulska, Onet Film)

NoveKino Siedlce zaprasza 30 września o godzinie 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie to polski dramat „Chemia”.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być. Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll. „Chemia” ma szansę stać się najpiękniejszym polskim filmem o miłości…

reżyseria: Bartosz Prokopowicz
scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Bartosz Prokopowicz
aktorzy: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos, Danuta Stenka
gatunek: dramat
kraj produkcji: Polska
rok produkcji: 2015
czas trwania: 105 minut

Wszystkich widzów Oczami Kobiet zapraszamy już na 18.50. W sali kinowej rozpocznie się o tej porze spotkanie z siedleckim Stowarzyszeniem Amazonek. W nawiązaniu do tematyki filmu „Chemia” dowiemy się jak to jest, gdy pokonując chorobę nowotworową wiele kobiet rodzi się na nowo. Wtedy najważniejsze jest mieć wokół siebie ludzi, którzy  wspierają i pomagają – będzie przekonywał nasz gość.

O godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z lek. Arturem Prusaczykiem – lekarzem ginekologiem i położnikiem, który opowie o opiece nad kobietami z rodzin o podwyższonym ryzyku zachorowania na nowotwory piersi. W programie spotkania znajdą się również zaproszenia na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne.

Wchodząc na salę kinową widzowie spróbują  wypieków z Piekarni Ratuszowej Radzikowscy. To firma rodzinna z 80-letnią tradycją, jedyna, przedwojenna i najstarsza piekarnia prowadzona nieprzerwanie od 1930 roku.

źródło: NoveKino Siedlce (reklama) / onet.film

Możliwość komentowania jest wyłączona.