SPIN

Premiery w NoveKino w październiku

Aneta Borkowska środa, 23 września 2015, 23:31 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w październiku. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

2 październik

chemia– „Chemia”

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być. Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll.

reżyseria: Bartosz Prokopowicz,
scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Bartosz Prokopowicz,
aktorzy: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Eryk Lubos, Danuta Stenka,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 105 minut,

mama tina– „Mama Tina”

Niezwykła historia kobiety, która poświęciła życie na ratowanie dzieci. Urodzona w Dublinie Christina Noble, śladem Hioba, od najmłodszych lat doświadczała kolejnych krzywd od losu. Wieloletnia lawina nieszczęść z przymieraniem głodem, sierocińcem, gwałtem i odebranym siłą dzieckiem na czele, nie złamały jej, lecz dodały sił. Wiedziona powracającym przez lata snem o wietnamskich dzieciach uciekających przed wojennym napalmem i żarliwą wiarą w Boga, z którym pozostaje w ciągłym kontakcie, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam odnaleźć przeznaczenie, niosąc pomoc najmłodszym.

reżyseria: Stephen Bradley,
scenariusz: Stephen Bradley,
aktorzy: Deirdre O’Kane, Sarah Greene, Brendan Coyle,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 100 minut,

THE MARTIAN– „Marsjanin”

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

reżyseria: Ridley Scott,
scenariusz: Drew Goddard,
aktorzy: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

panie dulskie– „Panie Dulskie”

Filip Bajon, twórca przebojowych „Ślubów panieńskich” i „Przedwiośnia”, rzuca całkowicie nowe spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. Do Melanii (Maja Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Krystyna Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Władysław Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje że ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

reżyseria: Filip Bajon,
scenariusz: Filip Bajon,
aktorzy: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Władysław Kowalski, Mateusz Kościukiewicz, Olgierd Łukaszewicz,
gatunek: komedia/obyczajowy,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 91 minut,

pilecki– „Pilecki”

Film „Pilecki” to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku.

reżyseria: Mirosław Krzyszkowski,
aktorzy: Marcin Kwaśny, Małgorzata Kowalska,
gatunek: dokument fabularyzowany,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 80 minut,

THE INTERN– „Praktykant”

Robert De Niro gra w filmie Bena Whittakera, 70-letniego wdowca, który odkrył, że emerytura nie jest wcale taka wspaniała. Dlatego wykorzystuje nadarzającą się okazję, aby wrócić do aktywnego życia i zatrudnia się jako starszy stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie, założonej i prowadzonej przez Jules Ostin (Anne Hathaway).

reżyseria: Nancy Meyers,
scenariusz: Nancy Meyers,
aktorzy: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 121 minut,

9 październik

hotel transynwalnia– „Hotel Transylwania 2”

Paka Draca powraca! I ma się lepiej niż kiedykolwiek! Zarząd Hotelu Transylwania zmienił nieco regulamin i teraz pośród upiorów mogą w nim mieszkać także ludzie. No, ci nieco bardziej odważni ludzie. Ale Drac nie wszystko widzi w różowych (czy może raczej czarnych) barwach, obawia się bowiem, że jego półczłowieczy-półwampirzy wnuk nie przejawia symptomów wampira… Zamierza więc, łącząc siły z Frankiem, Murrayem i Griffinem, poddać go wampirzemu treningowi.
To jednak nie wszystko. Hotel zapragnął odwiedzić Vlad, bardzo, bardzo, bardzo stary (i staroświecki) ojciec Draca. Sytuacja komplikuje się, gdy Vlad dowiaduje się, że jego wnuk nie jest wampirem czystej krwi, a Hotel Transylwania mogą odwiedzać ludzie…

reżyseria: Genndy Tartakovsky,
scenariusz: Dan Hageman, Kevin Hageman, Adam Sandler, Robert Smigel,
aktorzy: Mel Brooks, Adam Sandler, Selena Gomez,
gatunek: animowany/familijny/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 89 minut,

legend– „Legend”

Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie’go Kray(Tom Hardy), którzy w barwnych latach 60-tych terroryzowali Londyn. W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, ich drogi zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie „biznesu”, a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.

reżyseria: Brian Helgeland,
scenariusz: Brian Helgeland,
aktorzy: Tom Hardy, Emily Browning, David Thewlis,
gatunek: biograficzny/kryminalny/thriller,
kraj produkcji: Francja, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2015,

the walk– „The Walk. Sięgając chmur”

Film „The Walk. Sięgając chmur” to film biograficzny przedstawiający historię Philippe’a Petita, francuskiego artysty-linoskoczka. Za reżyserię odpowiada Robert Zemeckis („Powrót do przyszłości”, „Forrest Gump”), w głównych rolach występują Joseph Gordon-Levitt, Charlotte Le Bon oraz Ben Kingsley.

reżyseria: Robert Zemeckis,
scenariusz: Christopher Browne, Robert Zemeckis,
aktorzy: Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 100 minut,

16 października

demon– „Demon”

Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. W trakcie oględzin dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego makabryczne znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety – Jasnym (Tomasz Schuchardt) dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego…

reżyseria: Marcin Wrona,
scenariusz: Marcin Wrona, Paweł Maślona,
aktorzy: Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Polska, Izrael,
rok produkcji: 2015,

obce cialo– „Obce niebo”

Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) mieszkają w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. Miłość córki do matki zostaje wystawiona na próbę. Rodzice muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia. W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

reżyseria: Dariusz Gajewski,
scenariusz: Dariusz Gajewski, Michał Godzic,
aktorzy: Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Barbara Kubiak,
gatunek: thriller/psychologiczny,
kraj produkcji: Polska, Szwecja,
rok produkcji: 2015,

BLACK MASS– „Pakt z diabłem”

Oparta na faktach historia James’a Bulgera (pseudonim „Whitey”), brata senatora oraz najbardziej bezwzględnego i brutalnego przestępcy w historii południowego Bostonu, który został informatorem FBI, aby pozbyć się mafijnej rodziny, działającej na jego terenie.

reżyseria: Scott Cooper,
scenariusz: Scott Cooper, Mark Mallouk,
aktorzy: Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch,
gatunek: dramat/kryminalny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 122 minuty,

23 października

11 minut– „11 minut”

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona – aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

reżyseria: Jerzy Skolimowski,
scenariusz: Jerzy Skolimowski,
aktorzy: Richard Dormer, Paulina Chapko, Wojciech Mecwaldowski,
gatunek: thriller/psychologiczny,
kraj produkcji: Irlandia, Polska,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 81 minut,

lowca czarownic– „Łowca czarownic”

Pięćset lat temu wybuchła wyniszczająca wojna między ludźmi, a zastępami czarownic pragnącymi pogrążyć Ziemię w chaosie. Dzięki męstwu i poświęceniu łowców czarownic udało się uchronić świat przed zagładą. Jeden z nich – Kaulder (Vin Diesel) uśmiercił ich Królową, która umierając rzuciła na niego klątwę nieśmiertelności. Dziś Kaulder wciąż błąka się po świecie poszukując renegatów, którym udaje się przedostać z mrocznych odmętów w świat ludzi. Jego jedynymi sprzymierzeńcami są proboszcz nowojorskiej świątyni oraz młoda czarownica o dobrym sercu Chloe. Ich pomoc może jednak nie wystarczyć, gdy okaże się, że światu grozi powrót Królowej, którą wskrzesić pragnie Belial – potężna, zbuntowana czarownica śniąca o panowaniu zła.

reżyseria: Breck Eisner,
scenariusz: Cory Goodman, Melisa Wallack,
aktorzy: Vin Diesel, Rose Leslie, Elijah Wood,
gatunek: fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

IMG_1046.DNG– „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”

„Piotruś Pan” to nowe podejście do historii klasycznych postaci stworzonych przez J.M. Barriego. Film opowiada historię osieroconego chłopca, który trafia do magicznej Nibylandii. Będzie się tam bawił i stawiał czoła niebezpieczeństwom, a w końcu odkryje swoje przeznaczenie — zostanie bohaterem, którego już na zawsze wszyscy będą znali jako Piotrusia Pana.

reżyseria: Joe Wright,
scenariusz: Jason Fuchs,
aktorzy: Hugh Jackman, Garrett Hedlund, Rooney Mara,
gatunek: fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 111 minut,

ugotowany– „Ugotowany”

Adam Jones (Bradley Cooper) to charyzmatyczny szef kuchni, który w młodym wieku zyskał rozgłos jako guru paryskich restauratorów. Podążał własną ścieżką i tworzył intrygujące połączenia smaków. Nie udźwignął jednak ciężaru sławy, zniknął z pierwszych stron gazet i rozpłynął się w powietrzu. Teraz, wolny od wszelkich uzależnień, próbuje swoich sił w sercu kulinarnego Londynu. Gromadzi doborową załogę, by stworzyć najlepszą restaurację na świecie. Czy, kierując grupą utalentowanych ekscentryków, zdoła wspiąć się na kulinarny Olimp? Czy uczucie do pięknej Helene (Sienna Miller) nie przeszkodzi mu w zdobyciu upragnionej, trzeciej gwiazdki Michelin?

reżyseria: John Wells,
scenariusz: Steven Knight,
aktorzy: Bradley Cooper, Sienna Miller, Omar Sy,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

30 października

paranormal-„Paranormal Activity: Inny wymiar”

Wydaje się, że to nie dom odwiedzały duchy, nawiedzona jest… TA rodzina. Po przeprowadzce w nowe miejsce, daleko od domu, po którego ścianach spłynęło tyle krwi, Katie (Katie Featherston, jedyna aktorka, która pojawia się w każdej części serii) i jej rodzina próbuje rozpocząć nowe życie w spokojnym Palo Alto w słonecznej Kalifornii. Ale słońce wybrzeża nie rozjaśni mroku tajemnic, które sprawiają, że duchy podążają za rodziną Katie.

reżyseria: Gregory Plotkin,
scenariusz: Jason Pagan, Andrew Stark, Andrew Deutschman, Gavin Heffernan, Adam Robitel,
aktorzy: Chris J. Murray, Brit Shaw, Ivy George,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

strategia mistrza– „Strategia mistrza”

Był bohaterem dla milionów ludzi na całym świecie, którzy z zapartym tchem śledzili jego kolejne, niezwykłe zwycięstwa podczas Tour de France. Wzbudzał podziw i szacunek nie tylko jako sportowiec, ale człowiek, który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Był wzorem dla młodych, nadzieją dla chorych, inspiracją dla innych sportowców. Ale pewnego dnia okazało się, że to wszystko jest wielkim oszustwem. Lance Armstrong stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu.

reżyseria: Stephen Frears,
scenariusz: John Hodge,
aktorzy: Ben Foster, Chris O’Dowd, Guillaume Canet,
gatunek: biograficzny/dramat/sportowy,
kraj produkcji: Francja, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2015,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.