SPIN

Galeria Kultura zaprasza na warsztaty artystyczne

Aneta Borkowska czwartek, 24 września 2015, 20:12 Aktualnie

Galeria Kultura zaprasza na warsztaty artystyczne. Informacje i zgłoszenia: tel. 608 657 713, stowarzyszenie.tutajteraz@gmail.com, stowarzyszenie tutajteraz, ul. 3 Maja 44/2, Agnieszka Janiszewska, tel. 608 657 713. W podanych cenach zawarte są koszty materiałów plastycznych i innych.

galeria6

Warsztaty projektowania odzieży, prowadzi Gosia Jarosławska

Warsztaty przeznaczone są dla uczestników, którzy marzą o tworzeniu niepowtarzalnych kreacji i chcą spędzić czas w twórczej, inspirującej atmosferze.

WARSZTATY podzielone są na 2 etapy – pierwsza część warsztatów to przygotowanie do części praktycznej:
– rysunek żurnalowy: projektowanie ubioru, biżuterii, obuwia, nakryć głowy
– rysunek artystyczny, collage
– poznawanie rodzajów i faktur różnych tkanin
– praca z manekinami
– tworzenie strojów z papieru, folii itp
Drugi etap – część praktyczna.
Warsztaty odbywać się również w pracowni Agutti
– podstawy szycia i konstrukcji
– stworzenie autorskiej kreacji
– projektowanie biżuterii i jej wykonanie

Na koniec odbędzie się pokaz mody!

Prowadzi Gosia Jarosławska – absolwentka szkoły Artystycznego Projektowania ubioru. Jak sama mówi, od najmłodszych lat marzyła o projektowaniu. Od 10 lat zajmuje się tym zawodowo. Projektuje indywidualne, niepowtarzalne kreacje. Szyje na miarę na codzień i na wyjątkowe uroczystości. Zajmuje się stylizacją. Klientka która trafia do pracowni Agutti, może być pewna że Gosia Jarosławska włoży wszelkich starań by wyglądała cudnie. Dobierze model kreacji, kolor, wszelkie dodatki np. buty, biżuterię, fryzurę i makijaż.

Celem warsztatów jest zorganizowanie pokazu mody. Warsztaty potrwają do czerwca 2016.
Każdy poniedziałek, godz. od 16.15 do 17.45 – grupa pierwsza (dzieci) / godz. 18.00-19.30 – grupa druga (młodzież i dorośli)

galeria5

*Nowość!!! Zabawy kreatywne i plastyczne dla najmłodszych (warsztaty dla dzieci do 4 lat), prowadzi Katarzyna Malewicz

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym (warsztaty dla dzieci do 4 lat). Posługując się różnorodnymi technikami uczestnicy poznają materiały plastyczne, z którymi nie spotkali się wcześniej oraz ich nietypowe zastosowania. Warsztaty, poprzez zabawę, uczą nowego, twórczego spojrzenia na świat. Celem zajęć jest pokazanie dzieciom jak obudzić i wykorzystać wyobraźnię, mają one rozwijać swobodę tworzenia.

Zajęcia plastyczne i kreatywne:
– rozwijają sprawność manualną oraz rozbudzają wyobraźnię
– zapoznają dziecko z różnymi technikami plastycznymi oraz niestandardowymi materiałami
– pozwalają komunikować się ze światem w sposób niewerbalny, czego wyrazem może być każda forma twórczości
– kształtują własny styl, wyczucie kolorystyczne
Prowadzi Katarzyna Malewicz – studentka Pedagogiki na Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, prezeska i założycielka Koła Naukowego Pedagogów Plastyków, redaktorka graficzna czasopisma „Kuryer Uniwersytecki”. Artystka, w Siedlcach prezentowała swoje prace na kilku wystawach zbiorowych. Od roku współpracuje z Galerią Kultura, gdzie prowadzi zajęcia plastyczne.

Każdy wtorek, godz. 16.30-17.00 Cena 18 zł za jedno spotkanie

galeria8

Kurs rysunku dla młodzieży i dorosłych, prowadzi Iza Staręga

Skierowany jest do osób zainteresowanych studiowaniem na uczelniach plastycznych, ASP. Kurs ten jest również dobrym wstępem do przygotowania do studiowania na kierunkach związanych z architekturą. Obejmuje ćwiczenia z rysunku: martwa natura, model, portret, architektura, szkice, rysunek studyjny.

W ofercie: przygotowanie teczek na wybrane uczelnie plastyczne, indywidualny program uwzględniający wymagania uczelni, konsultacje na ASP. Zapewniamy materiały potrzebne do rysunku. Zapraszamy również osoby nie planujące studiowania, a chcące poszerzyć swoje umiejętności i rozwijać pasję artystyczną.

Prowadzi Iza Staręga – absolwentka Instytutu sztuki UMCS. Aktywna artystycznie od wielu lat. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla młodzieży.

Każdy wtorek, godz. 17.30-20.30 (3 godziny). Cena 180 zł za miesiąc (4 spotkania) lub 60 zł za jedno spotkanie.

galeria2

*Nowość!!! Warsztaty bębniarskie, prowadzenie Marcin Strokosz

Na kurs gry na bębnach zapraszamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorów, szczególnie osoby stawiające pierwsze kroki w bębnieniu. Nauka gry na bębnach oprócz tego, że jest świetną zabawą, doskonale rozwija koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową. Dostarcza niezwykłej energii, rozładowuje stany lękowe i uwalnia skrywane w nas emocje.

Program nauczania obejmuje m.in. naukę koordynacji ruchowej rąk i prawidłowej techniki wydobywania dźwięku z instrumentu, podstawowych rytmów i ich kombinacji. Podczas zajęć wejdziemy w świat współczesnej muzyki perkusyjnej, będącej owocem wielowiekowej ewolucji muzycznej. Podczas warsztatów uczestnicy będą grać na różnorodnych instrumentach perkusyjnych oraz różnorodnych przedmiotach, które można wykorzystać do bębnienia.

Warsztaty poprowadzi Marcin Strokosz – zainteresowania sztukami plastycznymi przejawiał od najmłodszych lat. Jak sam mówi został nimi „dziedzicznie obciążony” (ze strony matki poprzez dziadka Adama Kopankiewicza, siedleckiego artystę i nauczyciela). Warsztat szlifował pod okiem wielu uznanych artystów zarówno w kraju jak i zagranicą oraz prowadząc własna działalność artystyczną. Posługuje się wieloma technikami plastycznymi: ołówek, węgiell, pastel, akryl, olej, airbrush itp. Jego kolejną pasją jest muzyka, od wielu lat gra na perkusji uczestnicząc w wielu muzycznych projektach.

Każda środa, godz. 17.00-17.45 – grupa dziecięca / godz. 18.00-18.45 – grupa młodzieżowa i dorośli.  Cena 80 zł za miesiąc (4 spotkania).

galeria1

Warsztaty rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży

W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawy technik rysunkowych i malarskich, różnorodność form plastycznych.

W programie przewidziane są:
– zapoznanie z technikami rysunkowymi: ołówek, węgiel, patyk w tuszu, pastel, kredka, piórko itp.
– zapoznanie z technikami malarskimi: akwarela, collage, akryl, tempera itp.
– wprowadzenie do technik rzeźbiarskich: glina, gips
– eksperymenty i zabawy plastyczne
– podstawy rysunku postaci, perspektywa z jednym i dwoma punktami zbiegu, martwa natura
– wyjścia plenerowe

Prowadzący: Katarzyna Malewicz – studentka Pedagogiki na Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, prezeska i założycielka Koła Naukowego Pedagogów Plastyków, redaktorka graficzna czasopisma „Kuryer Uniwersytecki”. Artystka, w Siedlcach prezentowała swoje prace na kilku wystawach zbiorowych. Od roku współpracuje z Galerią Kultura, gdzie prowadzi zajęcia plastyczne.

Każdy czwartek, godz. 17.00-19.00. Każda sobota, godz. 12.00-14.00.

Piotr Jurkowski – absolwent UPH na kierunku pedagogika zs. Pedagogika z plastyką. Od trzech lat aktywnie działa w grupie artystycznej Empireum. Specjalizuje się w różnych dziedzinach sztuki tj. malarstwo, rzeźba, grafika warsztatowa.

Każdy piątek, godz. 16.00-18.00. Każda sobota, godz. 15.00-17.00

Marcin Strokosz – zainteresowania sztukami plastycznymi przejawiał od najmłodszych lat. Jak sam mówi został nimi „dziedzicznie obciążony” (ze strony matki poprzez dziadka Adama Kopankiewicza, siedleckiego artystę i nauczyciela). Warsztat szlifował pod okiem wielu uznanych artystów zarówno w kraju jak i zagranicą oraz prowadząc własna działalność artystyczną. Posługuje się wieloma technikami plastycznymi: ołówek, węgiell, pastel, akryl, olej, airbrush itp. Jego kolejną pasją jest muzyka, od wielu lat gra na perkusji uczestnicząc w wielu muzycznych projektach.

Każdy czwartek, godz. 17.00-19.00.

Cena 120 zł za miesiąc (4 spotkania) lub 40 zł za jedno spotkanie.

galeria3

Spotkania klubu „Naukowców z Kulturą”

Pomysł zorganizowania warsztatów z dziedziny chemii, fizyki i biologii zrodził się z dziecięcych marzeń. Każde dziecko jest genialne, odkrywcze i kreatywne. Każde dziecko jest ciekawe otaczającego nas świata i pragnie wszystkiego doświadczać, dotykać i próbować. Więcej informacji: blog Naukowcy z Kulturą (KLIKNIJ)

Warsztaty podzielone są na tematy:
– fizyka: doświadczenia z ruchem, przyciąganiem magnetycznym, przyspieszeniem itp.
– chemia: środowisko kwasowe i zasadowe, kolory itp.
– optyka: camera obscura
– biologia: świat zwierząt i roślin
– elementy matematyki: objętość, zagadki logiczne i inne

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Janiszewska, absolwentka Akademii Podlaskiej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny). Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, brała udział w wielu projektach edukacyjnych.

Każda sobota od godz. 10.30-11.30. Cena 80 zł za miesiąc. Każda sobota od godz. 10.00-11.00.  

W podanych cenach zawarte są koszty materiałów plastycznych i innych. Informacje i zgłoszenia: tel. 608 657 713, stowarzyszenie.tutajteraz@gmail.com, stowarzyszenie tutajteraz, ul. 3 Maja 44/2, Agnieszka Janiszewska, tel. 608 657 713

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.