SPIN

LUZ na Festiwalu Kultury „Razem we Wspólnej Europie”

Aneta Borkowska czwartek, 24 września 2015, 21:31 Kultura

Od 18 do 20 września siedleccy tancerze Alternatywnego Teatru Tańca LUZ pod kierownictwem choreografa Joanny Woszczyńskiej, reprezentowali nasz kraj oraz miasto podczas Polsko – Niemieckiego Festiwalu Kultury „Razem we Wspólnej Europie”, który odbywa się co roku jesienią w Monachium.

mok2

Zaproszenie do udziału w tej imprezie ma charakter wyróżnienia dla zespołów posiadających szczególne osiągnięcia artystyczne. Celem festiwalu, jest stwarzanie warunków do nawiązania współpracy pomiędzy zespołami z różnych krajów Europy, a w szczególności z Polski i Niemiec, wspieranie ruchu kulturalnego i promocja utalentowanej polskiej młodzieży na terenie Niemiec. Oprócz naszych tancerzy w spotkaniach i koncertach festiwalowych udział wzięli również młodzi wokaliści z Polski i Niemiec m. in.: lubelska grupa hip-hopowa UDS, Zespół ludowy Młody Toruń, wokaliści tj. Anna Dąbrowska, Alicja Rega czy Liliana Wolf.

Głównymi punktami Festiwalu był Koncert Galowy, podczas którego wszystkie zaproszone zespoły i soliści mogli zaprezentować swój program artystyczny oraz Wielka Parada Strojów i Powozów – Oktoberfest München 2015, gdzie nasi tancerze wystąpili w strojach ludowych.

mok3

Występ siedleckiej tancerzy na tyle zachwycił organizatorów, że Alternatywny Teatr Tańca LUZ dostał zaproszenie na drugą część Festiwalu – Kuźnię Talentów, która odbędzie się w listopadzie, również w Monachium.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.