SPIN

OCZAMI KOBIET: „Mama Tina”

Aneta Borkowska czwartek, 1 października 2015, 23:24 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 7 października o godzinie 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie to dramat „Mama Tina”.

Niezwykła historia kobiety, która poświęciła życie na ratowanie dzieci. Urodzona w Dublinie Christina Noble, śladem Hioba, od najmłodszych lat doświadczała kolejnych krzywd od losu. Wieloletnia lawina nieszczęść z przymieraniem głodem, sierocińcem, gwałtem i odebranym siłą dzieckiem na czele, nie złamały jej, lecz dodały sił. Wiedziona powracającym przez lata snem o wietnamskich dzieciach uciekających przed wojennym napalmem i żarliwą wiarą w Boga, z którym pozostaje w ciągłym kontakcie, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam odnaleźć przeznaczenie, niosąc pomoc najmłodszym.

reżyseria: Stephen Bradley,
scenariusz: Stephen Bradley,
aktorzy: Deirdre O’Kane, Sarah Greene, Brendan Coyle,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 100 minut,

Gościem wieczoru będzie, ksiądz dr Marek Kotyński – redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Ks. Kotyński studiował teologię życia wewnętrznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim oraz na Papieskim Instytucie Duchowości Teresianum w Rzymie, gdzie zdobył stopień doktora teologii. Pasjonuje się filmem, często występuje w roli prowadzącego spotkania filmowe, komentuje wydarzenia artystyczne dla radia i telewizji. Gość powie widzom o tym, czy filmy mogą nawracać, a także o tym, jak kino staje się pretekstem do intymnych rozmów o Bogu i ludzkiej kondycji. Ksiądz Marek Kotyński (wykładowca PWTW) pochodzi z Siedlec.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.