SPIN

Z Open’er Festival do siedleckiej Brofaktury

Aneta Borkowska sobota, 10 października 2015, 10:32 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

milky_wishlakejpg caly

W najbliższy piątek (16 października) o godzinie 21. w Brofakturze -1 wystąpi Milky Wishlake. „Intrygujący” – tak o twórczości tego artysty w radiowej Trójce mówił Piotr Metz, a Bartek Chaciński pisał o nim w tygodniku Polityka „Muzycznie ciekawie pod każdym względem”.

Milky Wishlake tylko w tym roku wystąpił na takich muzycznych festiwalach jak Spring Break w Poznaniu, Liveurope Showcase w Warszawie czy Open’er w Gdyni. Teraz czas na Siedlce. Wstęp na koncert bezpłatny, organizatorzy zachęcają jednak do wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Pod pseudonimem Milky Wishlake kryje się pochodzący ze Śląska Kamil Zawiślak, który po ukończeniu w Rotterdamie konserwatorium w klasie fortepianu jazzowego, wrócił do Polski i zajął się komponowaniem swojej autorskiej muzyki. Jest młodym, niezwykle obiecującym producentem, wokalistą, kompozytorem i pianistą. To laureat m.in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013, Muzyka na Plan 2014 (festiwal filmów niemych z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo) oraz wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów 2014. Zadebiutował pod koniec 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną, 20-minutową EP–ką pt. „Five Contemporary Songs”, która zwróciła uwagę środowiska muzycznego i doprowadziła muzyka do podpisania kontraktu z wytwórnią NEXTPOP, stojącą za sukcesami takich artystów jak: BOKKA, Fismoll i Kari.

Za sprawą EP-ki „Five Contemporary Songs” Milky Wishlake znalazł się na językach wszystkich, którzy śledzą nowe zjawiska na polskiej scenie muzycznej. To 5 utworów, po przesłuchaniu których nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z unikalnym talentem. Niemal od razu został okrzyknięty jednym z najzdolniejszych debiutantów i nadziei roku 2015.

Milky Wishlake jest kompozytorem muzyki do spektaklu „Mrowisko” Teatru Tańca Caro, którego premiera już 24 października na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.