SPIN

Festiwal Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur”

Aneta Borkowska czwartek, 15 października 2015, 22:05 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Co roku w Siedlcach odbywa się wyjątkowe spotkanie pisarek i czytelników. Festiwal Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur” udowadnia, że dobra literatura kobieca zasługuje na recenzje, uznanie i nagrody literackie.

Festiwal Literatury Kobiecej ma na celu promocję czytelnictwa, promocja dobrych książek popularnych i wyłowienie najlepszych książek z nurtu tzw. literatury kobiecej. Obecnie rynek książki zalewają powieści charakteryzujące się niskim poziomem literackim, wręcz grafomańskim. Rzutuje to na postrzeganie literatury popularnej pisanej przez kobiety: media nie recenzują książek, recenzenci nawet
nie szukają wartościowych pozycji, gust czytelniczek się obniża.

FLK udało się już udowodnić, że w tym nurcie literatury można znaleźć bardzo dobrze napisane powieści, warte promocji, która pomogłyby kształtować gusta czytelnicze. Zyskują na tym zarówno odbiorcy, jak i autorzy, równe szanse mają tu znane nazwiska i debiutanci. FLK wypełnia lukę w dziedzinie promocji wartościowej literatury środka.

Festiwal Literatury Kobiecej to święto czytelniczek, które sięgają po książki poprawiające im nastrój, wywołujące emocje i poruszające serca. Bo taka właśnie jest literatura kobieca!

Program

16 października (piątek) Sala Biała MOK

godz. 18. – „I zrobiło się kryminalnie…” – spotkanie z Katarzyną Bondą (m.in. „Polskie morderczynie”, „Pochałniacz”, „Okularnik”)
godz. 19:30 – „Dlaczego właśnie te?” – Jurorki FLK o minionym roku w literaturze polskiej i książkach nominowanych. Katarzyna Czajka (Polityka), Bernadetta Darska (dr literaturoznawstwa), Anna Dziewit-Metter (DDTVN), Dorota Koman (Polskie Radio), Anna Luboń (Gala)

17 października (sobota) Sala Biała MOK

godz. 11.  – „Jak ćwiczyć, aby czytać?” – wykład z pokazem ćwiczeń (dla dzieci i dorosłych) wpływających na rozwój mózgu i zmniejszających ryzyko demencji starczej. Prowadzą: Małgorzata Rej – neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej i bilatralnej, Magdalena Hołozubiec – fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej i bilateralnej.

17 października (sobota) Galeria Siedlce

godz. 11. – „Rok w blogosferze, czyli co czytać, co słychać…” – panel popularnych blogerów literackich,
godz. 12. – „Trendy literackie: saga kryminał” – spotkanie z Lucyną Olejniczak, Ałbeną Grabowską, katarzyną Puzyńską,
godz. 13. – „Panowie piszą dla pań. Panowie piszą dla panów” – spotkanie ze Zbigniewem Zborowskim i Mateuszem Lembergiem,

17 października (sobota) Brofaktura

godz. 14. – „Apetyt na literaturę, czyli lunch z literatami:. Czarna polewka? z czym to się je? – garść literackich przepisów, popisy kulinarne pisarek oraz degustacja,

17 października (sobota) CKiS

godz. 18. – „Między miłością, a zbrodnią” – literacki ring, na którym wystąpią: Marcin Wroński, Ryszard Ćwirlej, RobertOstaszewski, Joanna Jodełka, Hanna Cygier, Katarzyna Bonda,
godz. 19. – Gala wręczenia nagród. Poprpwadzą Krzysztof Kryszczuk, Maroila Zaczyńska i gośc wieczoru Maria Czubaszek

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.