SPIN

Spektakl „I move you”

Aneta Borkowska poniedziałek, 19 października 2015, 10:30 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

i_move_youjpg

W środę (28 października) o godz. 20. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl „I move you” w reżyserii i choreografii Macieja Zakliczyńskiego. Tego dnia przed siedlecką publicznością wystąpią jedni z najlepszych tancerzy w Polsce znani m.in. z telewizyjnego show Taniec z Gwiazdami: Anna Głogowska, Krzysztof Hulboj, Jan Kliment, Janja Lesar, Stefano Terrazzino i Paulina Biernat oraz aktorzy Teatru Dramatycznego.

Będzie to kolejny spektakl konkursowy w ramach trwającego od września IV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja”.

I MOVE YOU to niezwykłe widowisko taneczno-aktorskie z udziałem najlepszych tancerzy w Polsce. To zmysłowa podróż po różnych aspektach i definicjach miłości, zapoczątkowana przez samych tancerzy i wybitnego choreografa Macieja Zakliczyńskiego, zaś swojego ostatecznego kształtu nabrała dzięki opiece artystycznej Redbada Klijnstry. Motywem przewodnim przedstawienia jest miłość, w niekonwencjonalny sposób prezentowana w wielu odsłonach za pomocą ruchu i słowa, poprzez taniec i opowieści, przez obraz i dźwięk, zapach i smak. Fabuła jest impresją na temat romansów, które przeżywają bohaterowie kultowych filmów: „Malena” Giuseppe Tornatore, „Nagi Instynkt” Paula Verhoevena i „Dracula” Francisa Forda Coppoli.  Filmy są przyczynkiem do spektaklu o poświęceniu, pasji, emocjach rozmaitych, które towarzyszą uczuciu zrodzonemu z zauroczenia, pożądania, przyjaźni i nadającego przyspieszony rytm sercu kobiety i mężczyzny.

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.