SPIN

OCZAMI KOBIET: „Prawie jak Matka”

Aneta Borkowska wtorek, 20 października 2015, 08:26 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. W środę (28 października) miłośnicy cyklu będą mogli zobaczyć dramat „Prawie jak Matka”, który jest brazylijskim kandydatem do Oscara 2016 roku.

Val pracuje jako gosposia bogatej rodziny w Sao Paulo. Pierze, gotuje, sprząta i jest powiernicą 17-letniego Fabinho, którego matka nigdy nie ma dla niego czasu. Val sama ma córkę, ale nie widziała jej od lat. Zostawiła ją w rodzinnym mieście pod opieką krewnych. Niespodziewanie dziewczyna zapowiada swój przyjazd. Jessica jest teraz młodą, pewną siebie kobietą, ma zamiar studiować architekturę w Sao Paulo i nie przyjmuje do wiadomości relacji państwo-służba. Zamiast zamieszkać w pokoiku matki, zajmuje pokój gościnny, bierze co chce z lodówki, a nawet bawi się w basenie z Fabinho i jego przyjaciółmi. Krok po kroku, niegdyś nienaruszalne reguły domowe zaczynają się rozpadać, wbrew woli Val. I w końcu, w środku awantury między matką a córką, wychodzi na jaw tajemnica Jessiki…

reżyseria: Anna Muylaert,
scenariusz: Anna Muylaert,
aktorzy: Regina Casé, Michel Joelsas, Camila Márdila,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Brazylia,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 114 minuty,

Laureat festiwalu filmowego w Sundance (Nagroda za występ aktorski) i Berlinale (Nagroda Publiczności oraz Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) w sekcji Panorama).

Gościem spotkania będzie znana widzom Oczami Kobiet psycholog Joanna Jakimiuk. W nawiązaniu do tematyki filmu, który jest doskonałą przypowieścią o macierzyństwie, mówić będziemy o tym jak ważna jest rodzina. Czasem również obcy człowiek może stać się jej pełnoprawną częścią. Subtelne kino kobiece opowiadające o trudnej relacji oddalonych od siebie matki i córki, dostarczy wielu owych przemyśleń.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.