SPIN

Premiery w NoveKino w listopadzie

Aneta Borkowska niedziela, 1 listopada 2015, 10:55 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w listopadzie. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

5 listopad

Spectre– „Spectre”

Tajemnicza wiadomość na temat przeszłości Bonda skieruje go na trop złowrogiej organizacji WIDMO. Podczas gdy M toczy polityczną batalię o przyszłość MI6, agent 007 odkrywa przerażającą prawdę o najpotężniejszej instytucji przestępczej świata.

reżyseria: Sam Mendes,
scenariusz: John Logan, Robert Wade, Neal Purvis, Jez Butterworth,
aktorzy: Daniel Craig, Monica Bellucci, Christoph Waltz,
gatunek: sensacyjny,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 150 minut,

6 listopad

rabusie– „Rabusie Fistaszków”

1 genialna wiewiórka, 10 gangsterów z przypadku i 1000 kilogramów orzeszków. Szykujcie się na najśmieszniejszy skok w historii kina animowanego! Wiewiór ledwo co wyszedł z zoologicznego ogrodu poprawczego, a już pakuje się w kolejną aferę. Chciwa korporacja wywiozła z lasu wszystkie żołędzie, aby przerobić je na… krem do pięt. Wiewiór skrzykuję ekipę włamywaczy, aby zorganizować skok stulecia i ocalić zwierzęta przed głodem. Trzy wiewiórki, wąż, żaba, szczur, nietoperz, jeżozwierz i egzotyczne pangoliny – takiej bandy rabusiów jeszcze w kinie nie było!

reżyseria: Ross Venokur,
scenariusz: Lenore Venokur,
gatunek: animowany/familijny/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 85 minut,

zakazany bog– „Zakazany Bóg”

Podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936-1939 zniszczono i splądrowano 2000 kościołów, zakazano praktyk religijnych i dokonywano rzezi na katolikach. Bestialsko zamordowano ponad 8000 osób duchownych. Byli wśród nich biskupi, zakonnice, klerycy. Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji! „Zakazany Bóg” to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia są jednymi z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa.

reżyseria: Pablo Moreno,
aktorzy: Jacobo Munoz, Elena Furiase, Juan Lombardero,
gatunek: dramat/historyczny,
kraj produkcji: Hiszpania,
rok produkcji: 2013,

13 listopad

listy do m– „Listy do M. 2”

Od wydarzeń znanych z „Listów do M” minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj, który znalazł szczęście u boku Doris, wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia i Wojtek adoptowali Tosię, ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina – obecnie wzięta pisarka i Szczepan – teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty i „niegrzecznego” Mikołaja Mela nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem Karolem. Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać się dla Kazika prawdziwym superbohaterem? Wladi wciąż kieruje Agencją Mikołajów, wspierany przez niezawodną Larwę i nową pracownicę – Magdę, która mocno namiesza w związku popularnego muzyka Redo i Moniki. Rodzice zmagają się ze zbuntowanym nastoletnim synem, kontestującym Wigilię.
Bohaterowie „Listów do M. 2” w reżyserii Macieja Dejczera będą rozśmieszać, wzruszać, inspirować widzów do tego, by uwierzyli, że w święta wszystko jest możliwe i że to właśnie miłość jest najlepszym prezentem pod choinkę.

reżyseria: Maciej Dejczer,
scenariusz: Marcin Baczyński, Mariusz Kuczewski,
aktorzy: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Paweł Małaszyński,
gatunek: komedia/romantyczny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,

sawa– „Sawa. Mały wielki bohater”

Sawa to 10-letni chłopiec, który aby obronić swoją rodzinną wioskę musi stawić czoła złowrogim magicznym istotom. Wspierany przez białą wilczycę Angi, przezabawnego stworka o imieniu Pafik oraz niezwykle czarującą Nanty, córkę miejscowego szamana, Sawa wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż przez magiczną krainę. Przyjaciele pomogą dotrzeć chłopcu do tajemniczego Maga, który jako jedyny posiada moc zdolną zniszczyć zło i uratować wioskę Sawy. Chłopiec nie przypuszcza, że każdy z jego towarzyszy ma swój powód, aby spotkać się z Magiem.

gatunek: animowany,
kraj produkcji: Rosja,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 95 minut,

Steve Jobs– „Steve Jobs”

Film biograficzny o geniuszu ery cyfrowej – Stevenie Jobsie. Reżyserem jest Danny Boyle, w roli głównej Michael Fassbender.

reżyseria: Danny Boyle,
scenariusz: Aaron Sorkin,
aktorzy: Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen,
gatunek: biograficzny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 122 minuty,

20 listopad

igrzyska smierci– „Igrzyska Śmierci: Kosogłos cz. 2”

Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13 rozpoczynają wielką ofensywą przeciwko Kapitolowi. Walka toczy się już nie tylko o przetrwanie, ale o przyszłość całego narodu. Katniss wspierana przez Gale’a, Finnicka oraz Peetę planuje zamach na prezydenta Snowa. Bezwzględni wrogowie i moralne wybory, przed którymi stanie Katniss, będą dla niej większym wyzwaniem niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk.

reżyseria: Francis Lawrence,
scenariusz: Danny Strong, Peter Craig,
aktorzy: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 145 minut,

nad morzem– „Nad morzem”

Film opowiada historię kryzysu w związku amerykańskiego pisarza Rolanda (Brad Pitt) i jego żony Vanessy (Jolie Pitt). Całość dzieje się w malowniczej Francji lat siedemdziesiątych. Według słów aktorki i reżyserki, nawiązuje do tradycji kina europejskiego lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. To opowieść o związku naznaczonym stratą, ale także o trwałości wbrew okolicznościom i wreszcie o drodze do wybaczenia i akceptacji.

reżyseria: Angelina Jolie,
scenariusz: Angelina Jolie,
aktorzy: Angelina Jolie, Brad Pitt, Mélanie Laurent,
gatunek: melodramat/romans,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

27 listopad

czerwony pajak– „Czerwony Pająk”

„Czerwony pająk” to film, którego inspiracją jest historia Karola Kota, seryjnego mordercy działającego w Krakowie w latach 60., znanego też jako „Wampir z Krakowa”. Karol z „Czerwonego pająka” jest nastolatkiem takim jak wszyscy – młody, dobrze zbudowany, u progu życia. Pochodzi z dobrego domu, nie ma problemów w szkole, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Wszystko powinno być dobrze, ale nie jest. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa mroczną stronę swojej natury, której istnienia nie był świadomy.

reżyseria: Marcin Koszałka,
scenariusz: Marcin Koszałka, Łukasz M. Maciejewski,
aktorzy: Filip Pławiak, Adam Woronowicz, Julia Kijowska,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2015,

dobry dinozaur– „Dobry dinozaur”

Co by było gdyby asteroida, której potężne uderzenie miliony lat temu doprowadziło do zagłady dinozaurów, jednak nie uderzyła w Ziemię? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszej animacji Disney/Pixar ” Dobry dinozaur ” opowiadającej historię małego dinozaura, który wpada w wielkie tarapaty…

reżyseria: Peter Sohn,
gatunek: animowany/familijny/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,

most szpiegow– „Most szpiegów”

Thriller szpiegowski, którego akcja rozgrywa się w okresie Zimnej wojny lat 50. XX wieku. Amerykański prawnik zostaje wysłany przez CIA do Związku Radzieckiego, by pomóc w uwolnieniu przetrzymywanego tam pilota wojskowego.

reżyseria: Steven Spielberg,
scenariusz: Matt Charman, Ethan Coen, Joel Coen,
aktorzy: Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan,
gatunek: dramat/thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 135 minut,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.