SPIN

Koncert poetycko-muzyczny „Mieliśmy wtedy po 16 lat”

Aneta Borkowska wtorek, 10 listopada 2015, 17:50 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Seniorynki caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 listopada (niedziela) o godz. 17. na koncert poetycko-muzyczny „Mieliśmy wtedy po 16 lat” w wyk. Zespołu Artystycznego „Seniorynki”. Sala widowiskowa „Podlasie” MOK.

Zespół Artystyczny „Seniorynki” istnieje od marca 2003 roku, początkowo działając przy Klubie Seniora „ZDROWIE”,  a od listopada 2012 roku jako samodzielne Stowarzyszenie Zespół Artystyczny „Seniorynki”. Zespół tworzą emeryci, renciści i sympatycy – pasjonaci i miłośnicy muzyki, którzy swój wolny czas postanowili spędzać aktywnie. Obecnie skład zespołu to 23 osoby – 15 pań i 8 panów oraz 7 osobowa  Kapela w składzie: skrzypce, gitary, akordeon, klarnet i perkusja. Czynnie uczestniczą w życiu społeczno – kulturalnym naszego miasta poprzez różnorodne koncerty, które cieszą się niezwykłą popularnością wśród mieszkańców. Sale koncertowe wypełniane są po brzegi nie tylko odbiorcami widzów- seniorów, ale i młodszych środowisk. Otrzymują owacje na stojąco, słowa uznania i podziwu dla artystów liczących 60-70-80 i więcej lat.

Twórcą zespołu, autorem scenariuszy, reżyserem i prowadzącym jest od początku Jadwiga Stachowska przy aktywnej pomocy członków Kapeli i Zespołu.

Od początku powstania motywem przewodnim zespołu są słowa:
„Jesień życia smutna nie musi wciąż być
Jesień życia to radość minionych chwil
Więc seniorze wstąp do nas i zabaw się
A zobaczysz jak emeryt swoje pasje tu przekuwa w czyn”……..

Wstęp bezpłatny.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.