SPIN

III Siedlecka Fala Bluesa

Aneta Borkowska niedziela, 15 listopada 2015, 14:45 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

siedlecka_fala_bluesa_2015_spin_1000x500

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 20 listopada (piątek) o godz. 19. na III Siedlecką Falę Bluesa z udziałem zespołów: Piotrek Franczuk Blues Band, Elwira Duczek & Road House Blues, Route 66 oraz Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Sala widowiskowa „Podlasie” MOK,

Pomysłodawcą i współorganizatorem koncertu jest Piotrek Franczuk Blues Band, siedlecki zespół złożony z muzyków, którzy grają tylko „na żywo”. Grupa powstała w 2011 roku, a nazwa zespołu pochodzi stricte od założyciela składu, czyli znanego w środowisku muzycznym gitarzysty Piotrka Franczuka, nauczyciela muzyki i wielkiego fana bluesa. Jego ostre riffy oraz długie i soczyste solówki zapewniają słuchaczom niesamowite doznania muzyczne. W składzie znaleźli się również:
Michał Skup – gitara
Krzysiek Sikorski – wokal
Jacek Zdanowski – bas
Paweł Ługowski – perkusja
Piotrek Franczuk – gitara

Do udziału w koncercie zaproszeni zostali również muzycy z siedleckiej grupy grającej podobny rodzaj muzyki.

Elwira Duczek & Road House Blues
Elwira Duczek to utalentowana, siedlecka wokalistka, która na swoim koncie ma liczne koncerty m.in. z zespołem Silk czy Limbos oraz udział w projektach Wiesława Miadziółki. Na swoim koncie ma również tytuł Miss Gracji zdobyty na wyborach Miss Polonia w 1998 roku. Podczas tegorocznej Siedleckiej Fali Bluesa wystąpi ze wspaniałymi muzykami:
Elwira Duczek – wokal
Wiesław Miadziółko – perkusja
Piotrek Franczuk – gitara
Sylwester Mędza – instrumenty klawiszowe
Michał Franczuk – gitara
Jacek Zdanowski – bas

Route 66
Siedleckiego zespołu Route 66 fanom gitarowego grania nie trzeba przedstawiać. Zespół Route 66 powstał we wrześniu 2007 roku w Krakowie.  Od lat, wciąż na najwyższym poziomie, grają standardy polskiego i światowego bluesa a także kompozycje własne. Ich niesamowite brzmienie przeniesie Państwa w świat amerykańskiego rock and rolla, soulu i bluesa. Panowie oprócz perfekcyjnego swingowego grania przede wszystkim dobrze bawią się na scenie.
Zespół Route 66 koncertuje w składzie:
Wojciech Ciekot – fortepian
Jerzy Politowski – gitara basowa
Marek Somla – gitara i wokal
Andrzej Wereda – perkusja

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!
Jej koncerty to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!!!
Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Mimo używania wzmacniaczy, wszyscy muzycy korzystają z instrumentów akustycznych. Dlatego grając niezwykle dynamicznie i żywiołowo, zespół gra …. kulturalnie dopasowując zawsze poziom nagłośnienia do warunków akustycznych sali. W trakcie koncertu wszyscy muzycy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności w trakcie błyskotliwych partii solowych. Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami, zyskując akceptację tych, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie.
Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Często już od początku koncertu słuchacze proszą o swoje ulubione numery. Dlatego nigdy na koncercie nie zabraknie takich numerów jak Szósta zero dwie, Nieznajomy przyjaciel, Ciężki dzień, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker, Chory na bluesa  i wielu innych.
Skład zespołu:
Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna
Marek Dąbrowski – gitara akustyczna
Witold Jąkalski – gitara slide
Piotr Dąbrowski – akustyczna gitara basowa, śpiew
Grzegorz Minicz – perkusja

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.