SPIN

Otwarcie wystawy „Podlaski Przełom Bugu 2015”

Aneta Borkowska niedziela, 15 listopada 2015, 14:38 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 19 listopada (czwartek) o godz. 18. na otwarcie XX Międzynarodowej Wystawy Fotografii „Podlaski Przełom Bugu 2015”.

Jubileuszowy XX Międzynarodowy Plener Fotograficzny „Podlaski Przełom Bugu 2015”, odbył się w dniach 7 – 12 czerwca w Janowie Podlaskim. Wzięło w nim udział 35 fotografów z Polski i Ukrainy.
Plenery fotograficzne „Podlaski Przełom Bugu” odbywają się od 1996 roku. Plenery mają zasięg międzynarodowy, dotychczas do udziału w nich zapraszanych było co roku około 30 osób. Obok fotografów z Siedlec i Białej Podlaskiej gościliśmy artystów z innych miast Polski, z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Francji i Czech.

plakat_

Główne cele organizacji plenerów to:
– wspieranie oraz promocja twórczości artystycznej w dziedzinie fotografii;
– wymiana doświadczeń twórczych i warsztatowych artystów z Polski i     Europy;
– promocja atrakcyjnych turystycznie, bogatych w zabytki kultury duchowej i materialnej ziem nadbużańskich;
– zbieranie materiału fotograficznego do organizacji wystaw i wydania albumu ukazującego piękno nadbużańskich krajobrazów, flory i fauny.

Organizowane od dwudziestu lat  plenery ,,Podlaski Przełom Bugu’’ należą do najważniejszych imprez tego typu w kraju. Mają one charakter edukacyjny, oprócz codziennego fotografowania i wymiany doświadczeń odbywają się wykłady oraz prezentacje prac uczestników.

SONY DSC

SONY DSC

Pokazywane w wielu miastach wystawy poplenerowe są znakomitą promocją regionu nadbużańskiego. Dotychczas wielokrotnie prezentowano je m.in.: w Warszawie, Poznaniu, Zamościu, Rzeszowie, Hrubieszowie, Płocku, Lublinie, Ostrowcu Św., Chełmie, Sokołowie Podlaskim, Stalowej Woli, Siedlcach i Białej Podlaskiej.

Wystawa będzie czynna do 8 stycznia w Galerii Fotografii FOKUS.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.